Що можна разом із малюком зробити в ЛИСТОПАДІ
1. Експериментуйте з мильними бульками взимку на вулиці. За температури –7 °С пузир може змерзнути. Для цього його потрібно акуратно покласти на сніг. Подібний трюк вимагає чимало зусиль, але він того вартий.
2. Відвідайте шоу мильних бульок і спробуйте повторити побачені фокуси в домашніх умовах.
3. Улаштуйте виверження саморобного вулкана. Для цього знадобиться: сода, лимонна кислота, пластилін, кришечка від пляшки шампуню, вода й червона фарба. Візьміть кришечку, насипте в неї соду й кислоту по 1 чайній ложці, обліпіть пластиліном, роблячи кратер вужчим, ніж підошва вулкана, щоб він був схожий на справжній. Пофарбуйте воду в червоний колір і налийте в кришечку. Виверження незабаром відбудеться.
4. Облаштуйте житло в коробці від великого телевізора або холодильника. Для цього проріжте в ній вікна й двері у такий спосіб, щоб вони могли відчинятися. Дах і підлогу можна відрізати, щоб було більше повітря, а також можна було скласти коробку. Обклейте або прикрасьте стіни, двері, вікна. Усередині облаштуйте кімнату: покладіть подушку й ковдру, поставте дитячі меблі — маленький столик і стільчик ― або замініть їх на подушки, коробки, перегорнуті пластикові мисочки. Стіл можна сервірувати дитячим або іграшковим посудом. Такий будиночок може перетворитися на міні-кімнату вашого малюка, барліг Вінні-Пуха, Теремок або будиночок для трьох поросят.
5. Улаштуйте у квартирі незвичайну смугу перешкод, яку потрібно подолати за певний час. Готуйтеся і демонструйте власний рекорд. Перетворіть драбину на гірку, на вершину якої потрібно залізти; стрічку на підлозі — на вузький місток над гірською річечкою; згорнутий туристичний килимок або спальний мішок ― на печеру; розкладені на підлозі аркуші паперу — на купини на болоті. Улаштуйте біг із перешкодами, за яких правитимуть іграшки малюка. Намагайтеся акуратно переступати через них і, коли малюк сам здолає цю ділянку маршруту, запитайте, чи зручно пересуватися, коли під ногами лежить таке «багатство».
6. Повеселіть себе «чарівними» звуками. Візьміть кілька порожніх пляшок і дмухайте в них. Послухайте звук кожної пляшки і влаштуйте сімейний духовий оркестр.
7. Прозорі кульки, які летять повітрям і переливаються всіма кольорами веселки, — забава, що привертає увагу як дітей, так і дорослих. З цією метою купіть рідину для мильних бульок або приготуйте її самостійно й творіть маленькі дива.
Найпростіший спосіб приготувати розчин такий: на 200 г засобу для миття посуду візьміть 600 мл води й 100 мл гліцерину (продають в аптеці), якщо гліцерин не є складовою засобу для миття, тому змішайте його з водою у співвідношенні приблизно 1:2.
Беріться до видування веселкових красенів. Робити це можна за допомогою палички з одним або декількома колечками; дерев’яної котушки; частини пластмасової ручки, у якої дірочка на одному кінці значно менша, ніж на іншому; дротика із загнутою на одному кінці петлею; трубочки для коктейлю, а влітку для цієї мети стане в пригоді навіть стеблинка кульбаби, розщеплена з одного кінця. Можна використати спеціальну іграшку на батарейках для видування пузирів.
8. Крім традиційного видування мильних бульок існує ще багато інших способів. Наприклад, візьміть плоску тарілку й налийте в неї трішки розчину для пузирів, візьміть трубочку для коктейлю й видуйте велику мильну бульку. Потім акуратно поверніть трубочку, щоб її кінець від’єднався від стінки бульбашки, але залишився всередині. Видуйте другу бульку всередині першої. Повторюючи ці дії, ви отримаєте бульбашки, заховані одна в одну за принципом «мотрійки».
9. На поверхні, змоченій розчином (наприклад, столі або клейонці), викладайте мильні бульки й змагайтеся, хто видує найбільшу, або будуйте з них фігури — ведмежа, черепаху, Лошарика. Спробуйте піймати мильну бульку на в’язану рукавицю або руку, змочену розчином мильних бульок.
10. Улаштуйте пускання мильних бульок у ванній. Додайте до них запалені звичайні або ароматизовані свічки, що плавають, увімкніть світло і разом розслаблюйтеся, насолоджуйтеся гарним видовищем.