12 правил здорового харчування дітей 

1. Зверніть увагу на таблиці, що відображають необхідний набір харчових речовин для дітей різного віку. Не пропонуйте дітям продукти, що не відповідають їхньому віку і ступеню розвитку систем організму.

2. Дітей віком 1–1,5 року переводять із 5-разового на 4-разове харчування.

3. М’ясо або риба повинні щодня входити до раціону дітей. Обов’язковим компонентом харчування є молоко і молочнокислі продукти, овочі, фрукти, вироби з борошна та страви з крупів.

prod_0

4. У харчуванні дітей перших років життя повинні переважати яловичина, телятина, нежирна свинина, курятина, кролятина, молода баранина. Сир і сметану включають до раціону з 1,5 року, сосиски, ковбаси, сардельки дітям не рекомендується давати до 2 років, м’ясо гуски і качки — до 3 років.

5. Легке підсмажування їжі припустиме для дітей з 1,5 року; після 3 років підсмажування використовують ширше. У віці 1–1,5 року від протертої їжі переходять до подрібненої, а з 3 років — у вигляді дрібних шматочків і згодом — до порційної їжі.

6. У дитячому віці небезпечними є не тільки недоїдання або нестача необхідних речовин в їжі, але й надмірне харчування. Організм дитини, що отримує зайві калорії, пристосовується до них, накопичуючи більше, ніж потрібно, жирових клітин. Якщо це відбудеться, зайві клітини протягом усього подальшого життя вимагатимуть від організму жир і підштовхуватимуть людину до споживання надлишку калорій. Більш того, зайве харчування може призводити до виникнення алергії та деяких онкологічних захворювань. Стежте за фізичним розвитком дитини, не допускайте відхилення вагових характеристик від нормальних.

child-eating

7. У перехідний період з’являються статеві відмінності у потребі в харчових речовинах. Слід звернути увагу на те, щоб раціон дівчаток містив продукти, що постачають до організму залізо, яке необхідне для формування еритроцитів — червоних кров’яних тілець. У хлопчиків підвищується потреба в цинку та вітаміні E.

8. Солодощі — одна з найпоширеніших причин зайвої ваги у дітей. Солодощі знижують апетит до інших продуктів і створюють несприятливі умови для отримання з ними необхідного набору харчових речовин. Стежте за тим, щоб дитина споживала солодощі в розумних межах, не давайте їх перед їжею. Пам’ятайте, що солодощі, залишаючись на зубах, сприяють розвитку карієсу, якщо після їх вживання не почистити зуби або не прополоскати рот.

nutrition-for-kids

9. Сучасні лікарі не поділяють думки, нібито солодощі, фосфати і харчові добавки спричиняють гіперактивність у дітей (дратівливість, непосидючість, нездатність концентрувати увагу на якомусь занятті).

10. Не рекомендується давати дітям перших років життя шоколад через його збудливу дію і можливість появи алергічних реакцій на цей продукт.

11. Зверніть увагу на дотримання гігієнічних правил під час приготування їжі для дітей.

12. Харчові звички дітей багато в чому повторюють традиції харчування, що склалися у батьків. Зверніть увагу на те, чи дотримуєтесь ви правил раціонального харчування: чи немає у вашому раціоні надлишку тваринного жиру, цукру, солі, надмірної калорійності, чи достатньо в ньому вітамінів, харчових волокон.

kid1