До дитячого садка слід готувати не лише дитину, але й готуватися самим батькам. Це забезпечить ваш комфорт і благополуччя дитини. Розгляньмо декілька правил, про які необхідно пам’ятати батькам дошкільнят.

Обіцяти дитині ідилію

Вмовляючи дитину, яка не виявляє бажання відвідувати садок, батьки часто вдаються до перебільшення реалій. Декілька разів це спрацює, але після того як дитина відвідає садок і з’ясує, що все не так ідеалістично, вона більше вам не віритиме.

Малювати все у чорних кольорах

Помилкою буде вдаватися до іншої крайності — розповідати про жорстокість і несправедливість життя. Мамі й татові потрібно ходити на роботу, а ти зобов’язаний відвідувати садок.

Не впадайте від крайності у крайність. Натомість пояснюйте малюкові, що всюди є переваги і недоліки. Він має розуміти, що ви завжди готові його вислухати та допомогти.

Сваритися з вихователькою за будь-яку нісенітницю

Навіщо псувати взаємини із людиною, яка взаємодіє із вашою дитиною? Якщо вас дійсно щось не влаштовує у підході до виховання, можна спокійно поговорити із вихователькою та пояснити, чому так важливо дотримувати деяких позицій. Сформулюйте свою думку доброзичливо, без «зараз я їй розкажу». До того ж, мама, яка постійно влаштовує скандали, не додасть дитині впевненості.

Використовувати фокус «вжу-у-х — і мама зникла!»

Деякі діти дуже болісно переживають розлуку із мамою. Мами полюбляють використовувати фокус із раптовим зникненням — не встигне дитина відвернутися, мами вже нема. Ніколи так не робіть! Діти не розуміють закон збереження людини в просторово-часовому просторі. Тож вони легко можуть зрозуміти це так, що мама зникла, і більше за нею не повернеться. Це дуже великий стрес.

Використовувати ритуал швидкого приведення дитини до школи

Цмокнути дитину у щічку, стрімко пробігти повз виховательку з останніми настановами та зникнути — це не найкращий початок дня. Малюк спокійніше почуватиметься, якщо ви із посмішкою привітаєтесь з усіма, поговорите із вихователькою та не кваплячись підете, поцілувавши його.

Підкупати дитину обіцянками

Коли ви стоїте на порозі дитячого садка, куди малюк ніяк не хоче заходити, звісно простіше використати метод підкупу. І це дійсно може врятувати ситуацію, водночас погіршуючи її. Бо така дрібниця може перерости у «А що мені за це буде?» після кожного вашого прохання.

З’ясовувати стосунки з іншими дітьми

Ніколи не сваріть чужу дитину. Уявіть, якби чийсь бородатий тато з’ясовував стосунки із вашою дитиною. Не дуже приємно. Натомість поговоріть із батьками тієї дитини, з якою стався конфлікт, і разом знайдіть варіанти, як допомогти малюкам розв’язати ситуацію.

Ігнорувати правила дитячого садка

Коли вже ви вирішили водити дитину до дитячого садка, то дотримуйте правил закладу. У дитини мають бути сформовані первинні навички самообслуговування, до того ж важливою є психологічна підготовка дитини жити за іншим розкладом та перебувати у соціумі. Ви маєте полегшити маленькій дитині адаптацію у новому середовищі .

Перекладати відповідальність на заклад дошкільної освіти

Дуже часто батьки відводячи дитину у садок, а потім і у школу, не хочуть відповідати за  розвиток та виховання дитини, мовляв, там її всього навчать. Не очікуйте багато від навчального закладу. Всебічний та гармонійний розвиток дитини все ще залежить лише від вас.

Пристати на бік вихователя

Так, ваша дитина може інколи йти порушити правила, не їсти обід у садку, занадто розгойдувати гойдалку. Але це не означає, що ви мусите разом із вихователькою сварити її. Ви маєте пристати на бік дитини і захищати її. Завжди. А вже наодинці поговоріть з дитиною стосовно її вчинків. Без криків і сварок. Намагайтеся пояснювати важливі речі спокійно, зрозумілою для дитини мовою.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: