Сучасні технології у руках дітей: Як боротися з гаджетами?
Планшети, смартфони, комп’ютери та інша цифрова техніка заполонила домівки кожної другої родини. Фахівцями зазначено, що з кожним роком у більшої кількості дітей спостерігаються розлади уваги, погана пам’ять, низький рівень самоконтролю, агресія та депресія. Світ потроху поглинає новий вірус, що вже належить до справжніх діагнозів — вірус цифрового слабоумства.
Дослідження довели, що у мозку дітей цифрового покоління відбуваються зміни, які за природою схожі на ті, що виникають, як наслідок черепно-мозкової травми чи на ранній стадії недоумства, яка зазвичай починає розвиватися у людей похилого віку.
100 мільярдів нейронів, що потрібно розвивати і годувати
Сучасне покоління дітей зовсім інше. Але їхній мозок нічим не відрізняється від того, який мали наші пращури тисячі років тому. Думки, рішення, розв’язання складних ситуацій — їжа для нашого розуму.
Проводячи більшість часу у віртуальному світі, дитина не набуває потрібного для розвитку окремих ділянок мозку досвіду. А те що не працює, те «вимикається». Чому діти так погано запам’ятовують інформацію? Бо вони не тренуються! Їм значно легше зайти до Інтернету і знайти те, що їх цікавить.
Крім цього, існує проблема з браком здорового і повноцінного сну. Бо сучасним дітям важко залишити планшет чи відірватися від комп’ютерних ігор. Через це вони агресивні, мливі, незадоволені та не мають бажання ані навчатися, ані розвиватися.
Що робити батькам?
Аби ви не вважали, що це примхи старомодного виховання, пропонуємо взяти до уваги приклади відомих людей, які самі зробили внесок у розвиток цих самих цифрових технологій:
- Стів Джобс, гуру цифрової індустрії та бренду Apple, забороняв своїм дітям користувалися айпадами взагалі! Інші гаджети були під забороною уночі та в суботу і неділю. Вихідні дні без гаджетів! Здається, чудова ідея.
- Кріс Адерсон, засновник 3D Robotics, також обмежує своїх дітей у використанні гаджетів. Його золоте правило — жодних екранів та гаджетів у спальні! Це також корисно взяти на замітку.
- Творець сервісу Twitter дозволяє своїм синам користуватися планшетами та смарфонами лише 1 годину на добу. Це правило стане в пригоді для батьків молодших школярів. Для малюків та дошкільників краще обмежити до 30 хвилин на добу.
Замисліться, яке майбутнє чекає на дитину, якщо вона півдня проводить із гаджетом у руках. Чи зможе вона бути самостійною? Успішною? Щасливою? Гадаємо, що відповідь очевидна.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: