Розвиваємо мовлення, вчимо нові слова.
Вам знадобляться: знайомі малюкові іграшки та нові для нього предмети, назви яких він ще не знає.
Варто пам’ятати: у віці від 15 до 24 місяців малюки роблять справжній ривок у справі запам’ятовування та вивчення нових слів. До 18 місяців багато малюків володіють словниковим запасом обсягом 50 слів, а до свого другого дня народження вже вільно використовують 250 – 350 слів. При цьому багато слів діти запам’ятовують, почувши їх один раз. Щоб досягти такого успіху, крихітці потрібно самостійно здогадатися (усвідомити), про який предмет «говорить» нове слово.
Як грати?
Покажіть малюкові групу з п’яти предметів, чотири з яких йому добре знайомі, а п’ятий — є для крихти новинкою. Наприклад, це можуть бути м’ячик, машинка, іграшкова собака та пірамідка, а п’ятим предметом можуть бути, наприклад, ключі.
Тепер попросіть малюка: «Будь ласка, дай мені машинку». Коли малюк протягне вам машинку, скажіть своє наступну прохання: «Будь ласка, дай мені ключі». Глянувши на ряд предметів, що залишилися, три з яких йому добре знайомі, але до жодного з них не застосовувалося слово «ключі», дитина зрозуміє, що мова йде про новий для нього предмет з групи.