Пропонуємо вам варіанти цікавих ігор з піском для дітей 3–5 років.

«Автогонщик»

Проведіть на вологому піску звивисту лінію. Для маленької машинки вона стане справжньою автотрасою. Можна на трасі поставити прапорці (палички), що під час перегонів намагатися не збити.

«Загадка»

Дорослий загадує загадку дитині, вона відгадує. У пісочниці закопана відгадка. Відкопавши те, що заховане, дитина перевіряє правильність відповіді.

«Огорожа»

На столі впереміш лежать палички для лічби різних кольорів.

Дорослий просить дитини вибрати з них сині палички й побудувати огорожу синього кольору, потім червоні палички — червону огорожу, а потім одну велику огорожу, чергуючи кольори, закріплюючи поняття ритму.

«Сад-город»

Пропоную іграшкові овочі й фрукти, прошу посадити сад і город: фрукти — окремо, овочі — окремо. Після виконання завдання, діти розповідають, що де росте.

«Що змінилося?»

Дитина будує в пісочниці «ліс» і заселяє його мініатюрними фігурками диких тварин. Потім відвертається, а дорослий змінює фігурки місцями або прибирає чи доставляє їх, дитина розглядає «ліс» і розповідає, що змінилося в лісі за час її відсутності.

«Чиї сліди?»

Діти з інтересом залишають відбитки різних предметів на вологому піску. Вони краще запам’ятовують назви геометричних фігур (круг, квадрат, трикутник і т. ін.) і величину (великий, маленький).

«Спритні пальчики»

Ця гра сприяє розвитку дрібної моторики рук. Пальці «ходять» по піску, «стрибають», «грають на піаніно», виконують зиґзаґоподібні рухи.

«Пекарня»

Запропонувати дитині «спекти пиріжки, торти, пироги» різного розміру й форми.

А потім порахувати їх. Почастувати ляльок, розрізавши «пиріг» на 2, 4 частини. Таким чином, дитина ознайомитися в грі з математичними поняттями: «половинка», «четвертинка».

«Їдальня»

Запропонуйте дитині-кухареві приготувати обід із трьох страв для своїх ляльок. Пісок буде вже не тільки борошном і тістом, але й як крупа, сіль, цукор.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: