Що робити, коли ви зірвалися на дитину
Навіть у найбільш люблячої матері подекуди уривається терпець. І чим довше перед цим терпіти, тим сильнішим буде зрив. Тривалий стрес, психологічна перевтома — ось провокатори цього явища, знайомі кожній матері.
Що ж робити, якщо ви все ж не стрималися і нагримали на дитину?
Щойно після зриву
- Перепросіть у дитини за те, що нагримали. Ваш батьківський авторитет від цього зовсім не постраждає! Важливо нагадати дитині, що ви продовжуєте її любити.
- Якщо ви не дуже швидко заспокоюєтеся, вийдіть до іншої кімнати. Коли емоційна рівновага відновиться, можна говорити далі.
- Під час розмови використовуйте фрази від першої особи: «Мені не подобається / Я серджуся через те, що одяг розкиданий по підлозі».
- Зробіть «другий дубль». Видихніть і промовте: «Увага! То була зла мама. А тепер буде другий дубль — добра мама!». Обговоріть причину роздратування та шляхи розв’язання вже спокійно. Не забудьте для повного примирення обійнятися з дитиною та щиро посміхнутися одна одній.
Далі, після примирення
- Цікавтеся думкою малюка, щоб він відчував свою важливість. Уникайте позиції «Я сильний, а ти слабкий», налагоджуйте партнерські взаємини.
- Не погрожуйте дитині, не забороняйте виражати емоції.
- Коли у вас з дитиною виникають протиріччя, обговорюйте їх та шукайте компроміс, як ви вчинили б і з дорослою людиною. Навчайте дитину вигадувати різні шляхи розв’язання проблеми, адже це їй дуже згодиться у житті.
Як впоратися із власними емоціями, щоб не зриватися
- Говоріть про те, що вас хвилює мамі, подрузі, чоловікові або хоча б особистому щоденнику; можна писати в блозі — головне, не накопичувати роздратування в собі.
- Частіше займайтеся спортом (ні, миття підлоги фізкультурою не є).
- Приділіть час творчості. Наприклад, позичте у дитини олівці та намалюйте свої емоції, свою злість за весь день. Потім її можна порвати, а натомість намалювати щось позитивне. Неважливо, якщо вийде неідеально, головна мета такої домашньої арт-терапії — виплеск почуттів.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: