Ще у минулому сторіччі, лише 10 % сімей мали одну дитину. Ці 10 % вважали зіпсованими, розбещеними та невмілими. За останні 20 років ситуація змінилася. Сьогодні близько 20 % дітей не мають братиків чи сестричок. Щоб уникнути помилок у вихованні єдиної дитини, ми підготували низку стратегічних рекомендацій. Попереджений, отже озброєний!

Допомагаємо дружити

Заохочуйте можливість дитини спілкуватися з іншими. Варіантами спілкування дітей можуть бути відвідування:

  • дитячого садка;
  • розвивальних занять;
  • гуртків;
  • груп короткотривалого перебування;
  • окремого часу на гру.

У групі дитина навчиться соціальних навичок, взаємодії з іншими дітьми, уміння спілкуватися. Пограти, посваритися, а врешті-решт помиритися дуже важливо для дитини, яка є єдиною у родині.

Не тримайте дитину постійно біля себе

Немає нічого поганого у тісних стосунках з батьками, але дитина повинна вчитися бути незалежною. Адже у родинах з єдиною дитиною частими є випадки дуже гострої залежності від батьків: їхньої моральної підтримки, думки, допомоги. Батьки самі цьому сприяють, занадто опікуючись сином чи донькою, забороняючи діяти самостійно та постійно контролюючи.

Встановлюйте чіткі межі

Сучасні батьки іноді надають занадто багато влади дитині, дозволяючи їй усе. Але ж все таки більшість рішень мають ухвалювати саме батьки. Мамо і тато — це не циркові клоуни, які мають увесь час приділяти дитині та виконувати всі забаганки. Пам’ятайте про себе, про свій шлюб і про своє подружжя. У всіх стосунках має бути баланс.

Дитина не кнопка — не тисніть на неї

Усім батькам неодмінно потрібно мати реалістичні очікування.  Коли дитина у родині одна, то як правило, усі батьківські мрії стосуються саме її. Якщо дитина не має бажання ходити на вокал — не робіть із неї Едіт Піаф. Не змушуйте! Краще придивіться до своєї дитини, адже у кожної є таланти!   

Не вимагайте досконалості

Перфекціонізм — підступна риса характеру. Не вимагайте від дитини бути досконалою в усьому! Навіть ідеальною потрібно бути в міру, відчувати баланс. Інакше дитина все життя буде залежною від похвали, завжди лише намагаючись відповідати вашим вимогам.

Балуйте в міру!

Звісно ми бажаємо дати своїй дитині все та навіть більше! Але знайте міру у подарунках. Не завжди виконуйте всі забаганки дитини одразу. Вона має навчитися отримувати те, що хоче, самотужки, досягаючи мети та здійснюючи мрії.

Якщо ви намагатиметесь уникати підступних пасток у вихованні єдиної дитини, ось тоді ви зможете по-справжньому зробити її щасливою! Адже що може бути кращим, ніж усвідомлення того, що ти сам досягнув успіху, сам доклав достатньо зусиль для здійснення мрії! Будьте прикладом та підтримкою! Та нехай ваші стосунки у родині будуть великою дружбою, що триває усе життя!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: