Багато сімей запевняють, що не мають звички дивитися телевізор, та зазвичай саме в цих сім’ях телевізор постійно ввімкнений для загального шуму, так би мовити. Але діти не просто слухають його, а переглядають усе, що є в програмі. Здавалося б, що нічого шкідливого, адже задіяні всі механізми пам’яті — зорові, слухові. І дитина дійсно все запам’ятовує. Але в сучасному телебаченні дуже мало того, що точно потрібне нашим дітям.

Ми звикли до думки, що телебачення псує зір, і вже не звертаємо на це уваги. Та крім зору тривале сидіння перед екраном загрожує й іншими захворюваннями. Діти, які дивляться телевізор понад 4 годин на день, можуть із часом зітнутися з проблемою ожиріння, оскільки звикають їсти перед екраном, і часто їжа — це зовсім не корисні овочі та фрукти, а різноманітні види перекусів. Також малорухомий спосіб життя також впливає на збільшення ваги. А це в свою чергу може спричинити діабет 2-го типу. Досить пристойний список уже, чи не так? Але якщо і такі наслідки вас не страшать, то можливо наступні проблеми змусять вас замислитися.

У дітей може підвищуватись артеріальний тиск. І це знову ж через малорухомість, а також через напружений сюжет того, що вони бачать на екранах. Можна заперечити і начебто заспокоїти себе тим, що дитина достатньо часу приділяє фізичній активності. Та, на жаль, незалежно від занять спорту перебування біля телевізора понад 3 години на день провокує розвиток астми. Крім цього різні розлади сну також можуть бути спричинені телевізійними передачами.

Згадайте про всі ці можливі ускладнення, коли знову захочете ввімкнути дитині мультики. Не обов’язково повністю відмовлятися від телевізора. Для дітей 2-го років тривалість перегляду має не перевищувати 30 хвилин на день, дошкільнят – 40–50 хвилин, підлітків — 2 години. Забороняйте дитині переглядати телепередачі лежачи, в темній кімнаті, одночасно вживаючи їжу. Ваше рішення може вплинути на формування правильної звички, що обов’язково в майбутньому позначиться на стані здоров’я дитини.