Нашi книги для гармонійного розвитку Вашої дитини

Як нагодувати дитину? Поради для татусів

Уявіть ситуацію: дружина пішла по магазинах. А вас попросила посидіти з дитиною. І ви, як справжнісінький супертатусь, звісно, не можете осоромитись. Чи поїхала у відрядження. Чи вирішила відвідати салон краси. Усе має відбутись чудово, бо немає такої проблеми, яку ви не могли б розв’язати. Адже ви можете все. Ви досвідчений татусь, і для вас не проблема провести пів дня зі своїм малюком. І навіть із двома! Коли мама повернеться, діти будуть живі, здорові, задоволені і… нагодовані. А якщо ваша дитина погано їсть? Якщо ви навіть не уявляєте, як зробити так, щоб малюк з’їв перше, друге і третє, і панічно боїтеся його вередувань і примх? Тоді ознайомтесь із короткою інструкцією, яка допоможе вам бути стовідсотковим супербатьком. Ваша таємна зброя – це:

1. Блискавичність. Не слід довго готуватися до обіду чи сніданку. Не треба п’ятдесят разів повторювати дитині: «Ну, зараз тато знайде суп у холодильнику, розігріє його і дасть тобі поїсти». Швидко розігрівайте їжу, ставте її на стіл і кличте дитину.

2. Упевненість у собі. Подумки підготуйтеся до того, що зараз відбуватиметься. Зберіться. Скажіть собі: у мене все вийде, я нагодую свою дитину без проблем. Не показуйте малюкові, що ви сумніваєтеся у своїх силах. Не дайте йому зрозуміти, що ви знітилися, не знаєте, чим нагодувати, не розумієте, на якій полиці холодильника знайти котлети чи борщ.

3. Годуйте тим, що дитина любить. Якщо вам здається, що ця порада не цілком доречна, не поспішайте відкидати її. Не йдеться про те, щоб годувати дитину шоколадом, піцою і морозивом. Але сенс полягає в тому, щоб зрозуміти, яку їжу малюк любить. Наприклад, він обожнює курку, але не хоче їсти яловичину. Чи любить рис, але відмовляється від гречаної каші. До таких переваг дитини слід прислухатись. І попросити маму того дня, коли ви «чергуєте», готувати саме таку їжу. Важливо і те, у якому вигляді подавати їжу. Наприклад, малюк не любить їжу з грудочками або пінку в каші. Такі нюанси не мають дратувати. Адже ви й самі ніколи не їсте того, що не любите. Блендер вам у допомогу!

4. Якісна підготовка. Обід із дитиною — це як висаджування десанту на ворожій території. Усе має відбуватись швидко, але дуже якісно і заздалегідь продумано. Від моменту оголошення обіду до початку обіду повинно минути тридцять секунд максимум. Завдання — не дати дитині можливості вередувати. Тому ставте тарілки на стіл, накладайте їжу в тарілки і бийте в гонг, який скликає дітей на обід.

5. Ламайте стереотипи. Чому дитина може влаштувати істерику за обідом? Просто вона так звикла. Наприклад, мама подала обід.Малюкові щось не сподобалось у тарілці. І якщо трохи повередувати, то замість нелюбимого супу цілком можна дістати якийсь ласий шматочок. Наше чоловіче завдання — поламати стереотип, що склався. Мама — це мама. А у вас свої правила гри. Наприклад, на з’їдання кожної страви відводиться по п’ять хвилин. А далі — доїв не доїв, а тарілка опиняється в мийці. Мама буде невдоволена? Ви можете переконати її. Принцип здорового харчування дитини — це орієнтуватися на те, скільки вона хоче з’їсти. І якщо ви будете переконливі, то цей прийом стане вашим помічником у справі годування.

6. Добирайте правильні слова. «Ну з’їж іще шматочок», «Не їстимеш добре — ніколи не виростеш», «Якщо ти зараз же не доїси кашу, поставлю в куток», «А ну їж, мучителю», — усі ці слова і багато інших подібних узагалі не личать вам. Лаконічність, чіткість і слова тільки у справі — ось що вам потрібне.

Отже, альтернативою критичним словам і погрозам є похвала невеликими порціями.

  • Чудово!
  • Те, що треба!
  • Я в тебе вірю!
  • Я знав, що ти вмієш швидко їсти.
  • Справжній чоловік! (якщо у вас хлопчик).

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Зворотній дзвінокНажаль Ви не можете одночасно купити електронну та друковану версії книг. Завершіть будь ласка купівлю одного виду товару, а потім перейдіть до іншого. Дякуємо!