Яку участь беруть батьки у виконанні домашнього завдання своїх дітей? Зазвичай, як в анекдоті: мама охрипла, дитина оглухла, сусіди все вивчили, собака переказала. Тобто, більшість мам упевнені, що вони повинні досконало стежити за всім, що вчать їхні діти, як виконують домашні завдання, а інколи навіть робити це замість дітей (малювання, наприклад). Не дивно, що в дитини складеться враження, ніби навчання потрібне перш за все мамі. Звідки тоді взятися цікавості, бажанню вчитися? Шановні мами, ми не пропонуємо вам залишити все як є, але ви можете брати участь у виконанні домашнього завдання побічно. Для цього необхідно:

1. Відповідна мотивація для дитини. А сформувати її — це ваше завдання. Ви повинні розповідати про те, як чудово й цікаво навчатися, що може дати гарна освіта.

2.  З’ясувати, чому дитині не подобається виконувати домашні завдання. Причин багато: надто складне завдання, утома, невпевненість. Звертайте увагу, причина може бути не навчальною. Наприклад, час виконання завдань припадає на час трансляції улюбленого мультфільму дитини. Можливо, слід перенести час виконання?

3. Пропонувати дитині свою допомогу. А не наполягати, не критикувати. Важливо довіряти. «Я вважаю, ти сам зможеш дійти правильного рішення. У тебе вийде. Та все ж ти можеш розраховувати на мою допомогу», — ваша орієнтовна тактика. Допомога у виконанні домашнього завдання — це не означає підказати правильне рішення, купити підручник з відповідями чи написати твір за дитину. Ваша допомога має полягати в тому, щоб наштовхнути дитину на правильну думку.

4. Хвалити за найменші успіхи і не карати за невдачі. Не упускайте можливості похвалити школяра за такі дрібниці, як зібраність, наполегливість, акуратність у написанні вправи.

Дотримуйте цих простих рекомендацій, і ви значно поліпшите показник успішності своєї дитини вже за кілька тижнів.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: