Навряд чи згадане у заголовку прислів’я зможе викликати в дитини інтерес до навчання. У відповідь школяр скаже щось на зразок «Учитися ніколи не пізно!» і продовжить протирати штани за партою. Уся справа в тому, що не чула така дитина на початку свого шкільного життя таких слів.

1. «Що цікавого було сьогодні у школі? А на уроках? Що тобі найбільше сподобалося?» Запитайте і просто вислухайте, не повчаючи і не критикуючи. Це поступово сформує в дитини довіру до вас, а отже, можливість звернутися за допомогою у разі виникнення труднощів у навчанні.

2. «У мене є для тебе подарунок. Це глобус (книга англійських віршиків, цікава арифметика тощо)». Визначте для себе, що найбільше цікавить дитину і ненароком підштовхуйте її до поглибленого вивчення улюбленого уроку.

3. «Який акуратний почерк! Молодець!» Говоріть подібне навіть якщо за цю роботу стоїть оцінка «незадовільно». У дитини очі засяють. Наступного разу вона напевне намагатиметься отримати вищу оцінку, а почерк дійсно стане акуратнішим. Уся справа в тому, що похвала стимулює до навчання.

4. «Завтра контрольна? Я гадаю, що в тебе все вийде! Маєш гарну пам’ять!». Віра в дитину, в її сили підвищить самооцінку, а отже, зникнуть сумніви і хвилювання, що неодмінно допоможе малюкові отримувати кращі результати.

5. «Цікаве питання! Запитаймо словничок (енциклопедію, будь-яку книгу)».УВсі діти допитливі. Майте терпіння не відмовити, а навчити користуватися довідковою літературою. Так в дитини сформується корисна звичка читати і пізнавати нове.

Якщо сформувати в дитини постійне бажання вчитися у початковій школі, в середній вам не доведеться потім з’ясовувати причини прогулів і низьких оцінок. Спочатку малюкові буде цікаво дізнаватися нові факти, а поступово він почне усвідомлювати і порівнювати здобуті знання із життям, тоді питання «навіщо вчитися» в дитини ніколи не поставатиме.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: