Сучасна молодь: «згаяне» покоління чи найправильніше з-поміж усіх?
Політолог Катерина Шульман поділилася власними думками щодо сучасної молоді та розповіла про основні зміни, що вони впроваджують.
Зниження рівня насильства та тренд на асексуальність
Те, що раніше вважали маркерами дорослішання, сьогодні дедалі частіше молодь ігнорує: дедалі пізніше починають вживати алкоголь, пізніше починають курити або не починають і зовсім, статеві стосунки розпочинають пізніше на 3–5 років. Покоління Z значно менше цікавиться тематикою сексу, ніж попередні. Асексуальність — це новий тренд серед молоді, що продовжуватиме поширюватися.
Випадки насилля також зменшуються, збільшилися лише розповіді про рідкісні події у теленовинах. Це зумовлено технічним розвитком: хлопці побилися у школі, це хтось зняв і виклав відео в Інтернет. Хіба раніше ніхто в школі не бився? Билися, і навіть частіше ніж зараз, просто це не набувало розголосу.
Відсутність мотивації стане соціальною перевагою
У світі тільки про те і говорять, що у найближчому майбутньому частину людської роботи виконуватимуть роботи.
Відсутність мотивації — це корисна якість для особистостей, які житимуть у суспільстві, де нікому не потрібна їхня праця. Людям необхідна буде інша мотивація: до саморозвитку, прояву індивідуальності, тих якостей, які ніколи не замінить робот чи штучний інтелект.
Гарна людина — це професія
За умов непотрібності людської праці виникає інша проблема — як і чим зайняти людей. Коли людина почувається непотрібною соціуму, то вона почне згасати ще раніше, ніж відчує потребу у грошах. Відомий економіст Роберт Скідельски припустив, що головне завдання нової епохи: навчити людей жити так, як раніше жила лише аристократія, водночас не збожеволівши.
Від людини потребуються навички комунікації. Наприклад, ті хто постійно спілкуються із двадцятирічною молоддю, просто у захваті від них. Ця навичка надзвичайно корисна.
Цінність родини тільки зростатиме
Віддалена робота і розвиток доставки товарів просто додому повернуть нас до родини. Більше не постає вибір: сидіти з ранку до вечора у конторі чи працювати без вихідних на заводі. Люди стали більш вільними від так званих «з 8 до 17». Така тенденція лише поліпшує взаємини та не змушує відсувати власні потреби та потреби своєї родини на другий план. Згідно з думкою фахівців, з настанням епохи роботів така ситуація лише поширюватиметься.
Черга за окситоцином
Незважаючи на онлайн-життя, вільний доступ до мережі Інтернет та прославленні комп’ютерні ігри, потреба людини у взаємодії із соціумом залишаються. Для цього молодь залюбки бере участь у різноманітних квестах, заходах, акціях, івентах тощо. Коли людина отримує результат від спільної праці, відбувається вироблення окситоцину — гормону щастя. Робити те, що приносить задоволення, — це головне, чого потрібно навчати у школі.
Відстоювати права будуть менш агресивно, але більш наполегливо
Нове покоління, можливо, за нашими мірками буде боягузливішим. Іти проти суспільства з кожним новим поколінням буде дедалі важче. З політичної точки зору, відсутність яскраво визначеної мотивації на перемогу і досягнення, а також соціальний комфорт, може зробити будь-якого громадянина пасивним.
Людина настільки пластична істота, що ми легко і швидко адаптуємося під будь-які зміни. Які правила — такі й ми. Тому зміна правил і понять про прийнятні речі — це надзвичайно важливий процес. Якщо ми бачимо зниження толерантності до насилля в усіх його проявах, то цей тренд не може не задовольняти.
Головний принцип батьківства такий самий, як і у медицині: не нашкодь
Практика свідчить, що основними перешкодами на шляху життєвого успіху і щастя є не нестача навичок і знань, адже їх можна легко набути, а власні психологічні депривації. Нам заважають страхи, дратівливість, надмірна турботливість, компульсивні розлади, схильність до анорексії тощо. Якщо все це зникне, якщо людина буде психологічно достатньо здоровою і благополучною, то вона зможе досягти всього, чого забажає.
Нашкодити дуже легко, людство ввібрало у себе достатньо досвіду у цій справі, натомість важкувато дозволити дитині вирости цільною, не заважати їй. Потрібно стежити за собою. Принцип «не нашкодь» є базовим як у медицині, так і у батьківстві.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: