Бажаєте провести всією великою родиною вікенд чи навіть улаштувати так звані невеличкі сімейні канікули? Пропонуємо гру, яка зробить вашу сімейну зустріч цікавою, таємничою, незабутньою і надзвичайно приємною.

Де?

Проводити цю сімейну зустріч можна вдома, на дачі, у готелі чи в санаторії. Головне — щоб була можливість усім учасникам гри періодично збиратися разом.

Коли?

Ця таємнича гра розрахована на кілька днів. Тривалість залежить від віку дитини (чим старша дитина, тим тривалішою може бути гра). Відповідно влаштовувати її можна тоді, коли у членів вашої родини є кілька вільних днів і можливість та бажання провести цей час разом.

Для чого?

Для кожної дитини батьки — це найперший і найкращий зразок для наслідування. Отже, ввічливість і доброта дитини — це, насамперед, ввічливе й добре ставлення її батьків до інших людей у повсякденному житті. Під час сімейної гри «Таємний приятель» дорослі на власному прикладі зможуть пояснити дитині, що робити добрі справи дуже приємно. Ви матимете нагоду прищеплювати бажання робити добрі справи, мотивувати дитину до здійснення добрих вчинків, розвивати позитивні риси характеру.

Правила гри «Таємний приятель»

– У капелюх кладуть картки з іменами всіх учасників гри.

– Проводять жеребкування (кожен учасник має витягти одну картку з іменем). Важливо зберегти це ім’я в таємниці.

– Протягом гри (від двох до семи днів) учасники мають робити приємні сюрпризи тій людині, ім’я якої витягли під час жеребкування, не виявляючи себе.

– Наприкінці гри організовують «розкриття таємниць», у ході якого кожен намагається відгадати, хто був його таємним приятелем. Якщо хтось не відгадав, таємний приятель зізнається сам.

Як провести?

– Зберіться разом з усіма учасниками в затишній кімнаті.

– Перегляньте один із «добрих» мультфільмів («Подарунок для найслабшого», «Просто так», «Квітка-семицвітка» та ін.).

– Поговоріть про те, що подарунки приємно не тільки отримувати, а й дарувати. Про те, що подарувати можна не тільки щось матеріальне, подарувати можна турботу, любов, емоції, гарний настрій тощо.

– Поясніть правила гри «Таємний приятель» і проведіть жеребкування.

– Протягом наступних днів кожен учасник гри намагається вразити своїми сюрпризами того, кого обрав під час жеребкування, і залишитися при цьому непоміченим.

– Для «розкриття таємниці» усі гравці збираються разом. Кожен має принести на цю зустріч останній подарунок-сюрприз. Гравці по черзі говорять: «Я вважаю, що моїм таємним приятелем був… (і називають ім’я)». Після розкриття кожен гравець робить останній презент тому, хто був його таємним приятелем, і дякує за отримані сюрпризи.

– Для завершення зустрічі пригостіть усіх запрошених чаєм із солодощами та проведіть веселі конкурси.

vid_6

Дружні пісні

Запропонуйте всім гравцям об’єднатись у дві команди. Завдання — пригадати та проспівати куплет чи приспів пісні, у якій ідеться про друзів або дружбу. Нагородою стане гарний настрій усіх присутніх.

Упізнай героя

Ведучий читає фрази з мультфільмів або казок. Гравці мають назвати героя, якому належать ці слова. Перемагає той, хто дав більше правильних відповідей.

1. Ми з тобою однієї крові — ти і я. (Мауглі).

2. Молодий крокодил хоче завести собі друзів. (Крокодил Гена).

3. Кто людям помогает, тот тратит время зря, Хорошими делами прославиться нельзя. (Шапокляк).

4. Нумо жити дружно! (Кіт Леопольд).

5. Кто ходит в гости по утрам, тот поступает мудро… (Вінні-Пух).

6. Це я раніше чому такий злий був? Тому що в мене велосипеда не було! (Листоноша Пєчкін).

7. Я найкращий у світі привид із мотором! (Карлсон).

8. — Зміючко Оленко, відчини!

    — Не відчиню! (Телесик)

Хто я?

Ведучий запитує в гравців: «Хто я?» — і зображує (жестами, мімікою, звуками) потяг, чайник, продавця, лікаря, собаку, кішку тощо. Потім гравці міняються ролями: ведучим стає людина, яка розгадала загадку. Складність завдань залежить від віку та життєвого досвіду гравців.

Доброго вам настрою і приємних сюрпризів!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: