У будь-якій ситуації вдома, на вулиці або у транспорті на нас чатують крадії, які не проти заволодіти нашими грошима. Ми самі провокуємо їх на злочин, адже не вміємо правильно зберігати гроші. Тобто ми навіть не замислюємося, що просто поклавши гроші в кишеню чи гаманець, ми ризикуємо стати жертвою пограбування. Насправді, злодіїв навколо нас значно більше, ніж ми можемо уявити. У транспорті, у натовпі та навіть удома слід зберігати гроші так, щоб їх неможливо було знайти стороннім. І звичайно ж потрібно вчити цього дитину.

Коли починати навчання? Говорити з дитиною про цінність грошей варто починати одразу, щойно з’являються в малюка власні фінанси. Як саме прищепити дитині усвідомлення цінності грошей та якими словами пояснювати, ви зможете самі зрозуміти, адже хто, як не батьки, краще знають свою дитину. Стосовно правил зберігання вдома, на вулиці та в транспорті, то про це такі поради.

Гроші вдома. Чи потрібно, щоб дитина знала, де ви зберігаєте свої сімейні заощадження? Не варто розголошувати дитині всі сховища, адже діти ще не вміють тримати таємниці та ненароком можуть розповісти не тим людям те, чого не можна. Але ви можете показати дитині основне сховище тих грошей, призначених на щоденні витрати. Розкажіть малюкові, чому ви обрали саме це місце, розкажіть, де не можна тримати гроші вдома, адже злодії зазвичай шукають їх саме в таких місцях: шафи, посуд, матрац, книги, подушка, зливні бачки, одяг, килим, плінтус. Ідеальним місцем буде спеціальний «сейф», що ви виготовите під час ремонту квартири. Можна вмонтувати ящик в одну зі стін шафи (подвійна стіна). Якщо немає можливості вбудовувати сейф, то краще ховати їх, наприклад, поряд із двигуном пральної машинки, якщо там є простір. Можна створити розетку-обманку і в ній зберігати кошти. Також з такою метою стане в пригоді вентиляційна труба, якщо вона схована за кухонними шафами, вставки під меблями (подвійне дно, подвійна стільниця), карниз, кімнатні квіти. Дитині ви можете запропонувати зберігати свої гроші у м’якій іграшці. Поясніть дитині, що не варто зберігати всю суму в купі в одному місці, її слід розділити. Навчіть малюка не хизуватися своїми схованками навіть перед найліпшими друзями. Зрозуміло, що в дитини немає крупної суми грошей і навряд чи крадії «полюватимуть» на них під час пограбування. Та на вулиці, в натовпі або в транспорті злодії не проти заволодіти будь-якими сумами.

Як зберігати гроші на вулиці та в транспорті? Дехто не користується  гаманцями взагалі, віддаючи перевагу кишеням. Може, це правильно. Зрештою, в такому способі є переваги, і є недоліки. Якщо ви подаруєте дитині гаманець, то ви привчите її до порядку таким чином. Як відомо, гроші люблять, щоб їх рахували. Тому ідея з таким подарунком непогана. Та все ж варто привчити дитину до того, що не можна класти всі гроші готівкою в гаманець. Частину потрібно зберігати в кишенях та відділеннях сумочки. А взагалі не слід носити постійно всі гроші з собою. Також варто, якщо дитина вже достатньо доросла, певну частину грошей зберігати на картці.

Цікавою є ідея покласти поряд із гаманцем або в кишеню шелестку обгортку, скажімо, від цукерки. Так, у разі пограбування дитина зможе почути звук. Та поясніть, що у випадку, коли крадій вимагатиме гроші або грабуватиме в безлюдному місці, необхідно все ж таки не намагатися чинити опір і віддати гроші, адже життя дорожче.

Стосовно зберігання грошей у транспорті, то правила приблизно такі самі, як і на вулиці, адже в транспорті також часто є натовп. Сумку чи рюкзак краще знімати і тримати перед собою в руках. Привчіть, що в транспорті краще не діставати гаманець, а дрібні гроші за проїзд краще приготувати заздалегідь і покласти в кишеню. Якщо гаманця немає, то готівкові гроші варто зберігати у внутрішніх кишенях одягу. Часто можна помітити, що підлітки кладуть решту з покупок або телефон у задню кишеню джинсів. Це чудовий спосіб стати жертвою крадіїв. Тому одразу відучуйте так робити.

Отже, зважаючи на запропоновані рекомендації, можна зробити один загальний висновок щодо правил зберігання грошей — удома, на вулиці чи в транспорті краще не тримати всю суму в одній купі. Дрібні гроші тримайте окремо від крупних купюр у різних кишенях, а також користуйтеся карткою. Навчіть цього вашу дитину і вбережете її від пограбування.