Батьки та діти — непорозуміння між ними виникають та виникали вже багато століть. Як бути дитині другом і водночас не втратити свого батьківського авторитету? Ось батькам кілька правил поведінки з дорослими дітьми.

   1. Стежте за своїми висловами! «Я тебе розумію! Синку, може, знайдемо якесь рішення разом! Що ти можеш запропонувати?» Дайте дитині можливість почуватися дорослою. Ніколи не кажіть: «Я тебе розумію, але ти маєш… (це твій обов’язок, як так можна? Ти взагалі нічого не хочеш!» і подібні «але» перекреслюють усе, що було сказано раніше.

   2. Будьте дитині товаришем! Якщо підтримуватимете довірливі відносини, дитина матиме підтримку від вас, а не постійну критику та нотації, вона завжди ділитиметься з вами своїм життям і дослухатиметься до вас.

як зрозуміти підлітка

   3. Спокій, лише спокій! Навіть якщо дитина перебуває в емоційному стані та кричить на вас, виявіть мудрість, краще зовсім не відповідайте. Ви ж значно старші за своїх дітей! Ви ж дорослі! Ви — батьки! Не забувайте це та не поводьтеся, як підлітки. Краще почекати, коли емоції в обох вщухнуть, тоді можна починати розмову та з’ясовувати стосунки.

   4. Не порівнюйте дитину з іншими та із собою у молодості! Кожна людина — індивідуальність, хоче почуватися особливою та неповторною. Порівняння в цьому віці дитина сприймає дуже болісно. Таким чином ви ображаєте дитину! Узагалі намагайтеся її не порівнювати ані з братом чи сестрою, ані з Василем із сусіднього під’їзду!

   5. Будьте стриманими до підліткових захоплень.  Бути оригінальним, не таким як усі, водночас належати до певної групи тобі подібних — це одна з особливостей підліткового віку. Саме тому багато підлітків захоплюються різними нестандартними хобі, змінюють зачіску: фарбують волосся в рожевий колір чи роблять ірокез на голові, пірсинг чи набивають татуїровки.

Дуже часто батьки на знак протесту чи образи на дитину за чергову сварку, припиняють розмовляти з підлітком. Так небезпечно робити, адже мати й батько можуть втратити добрі стосунки з рідною людиною назавжди. Будьте добрішими до своїх дітей та любіть їх!