Під час виконання домашньої роботи та на уроках деякі учні починають гризти кінчик олівця або ручки. Ця негігієнічна та шкідлива для зубів звичка надзвичайно стійка, і щоб її позбутися, потрібно знайти та усунути справжню причину. Як не дивно, причина ця перетинається з іншою неприємною проблемою — вищипуванням вій та брів.

Насправді гризіння письмового приладдя виникає через надлишок тривожності, нервове напруження. Чи помічали ви, як доросла людина, що почувається незручно, увесь час поправляє одяг, крутить пальцями, а жінки торкаються волосся? Природа явища та сама, але дитина переживає напруження гостріше. І навіть якщо вона не гризла нігтів, кінчики олівців усе одно у небезпеці.

Зазвичай дитина тривожиться перед виконанням завдання, що їй не дуже зрозуміло, або через відповідь біля дошки. Уявіть, як важко відчувати невпевненість у собі щодня!

Ø Можливо, темп роботи на уроку дуже швидкий для вашої дитини, і слід поговорити з учителем.

Ø Спробуйте вдома розібрати з дитиною навчальний матеріал, який вона не може запам’ятати.

Ø Позбутися нервового напруження допомагають заняття з плавання та гімнастики.

На додаток до наведених вище способів позбавлення тривожності можна придбати фігурки смішних звірят, що кріпляться зверху на письмові приладдя. Не можна сварити дитину та мастити кінці олівців та ручок чимось гидким. Якщо дитина тривожиться, вона просто гризтиме щось інше, чи в неї виникне ще якась неприємна звичка.

Трихотиломанія, або прощавайте вії та брови!

Вискубування волосся, вій чи брів називається трихотиломанією; це більш тяжкий ступінь тривожності, ознака високої невротизації. Дитина робить це несвідомо, автоматично, чутливість до болю в такі моменти знижується.

Робити зауваження, сварити за це марно. Потрібно боротися з причиною, а не симптомами.

Причиною завжди є тривала стресова ситуація. Це може бути:

  •        конфлікт з іншими дітьми у дитсадку чи класі;
  •        сварки батьків;
  •        занадто жорсткі вимоги з боку дорослих;
  •        фізичні покарання;
  •        відчуття непотрібності, брак уваги від батьків.

У запущених випадках можна звернутися до дитячого психолога чи психоневролога, і будьте готовими, що сеанси терапії проходитиме не тільки дитина, але й ви. Після усунення причини тривожності вискубані вії чи брови відростуть.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: