Книга «Таємне життя дитини до народження» від доктора Томаса Верні, американського пренатального психолога, розповідає про те, як дитина ще до народження здатна відчувати емоції та навіть навчатися.

У книзі наведено результати дослідів, що ілюструють вплив негативних емоцій матері на плід. Це не означає, що потрібно уникати будь-якого засмучення, сумніву чи занепокоєння. Важливі постійні моделі емоційного стану. Хронічне занепокоєння, суперечливе ставлення до майбутнього материнства залишають глибокий слід на особистості дитини ще до народження. І навпаки, позитивні емоції, радісне очікування народження малюка відіграють величезну роль у розвитку здорової особистості дитини.

Томас Верні стверджує, що головна загроза для дитини — це не стільки стреси, скільки нелюбов, емоційне відчуження матері.

Автор наводить численні приклади тонкого, майже екстрасенсорного зв’язку між матір’ю та дитиною. Цей зв’язок виражається багатьма способами, від віщих снів до штовхання у животі під час небезпеки. Він реалізується через гормони та інші речовини, що кров приносить до плоду.

Далі автор переходить до теми досвіду народження та наводить результати експериментів, що доводять: у глибині психіки дорослих людей зберігаються спогади про народження. Цілком науково Томас Верні встановлює зв’язок між різноманітними подіями під час пологів, порушеннями та подальшими негараздами з фізичного та психічного боку. Якісь моменти власного народження можна пригадати у дорослому віці за допомогою гіпнотичних технік, і багато таких випадків автор наводить у тексті.

Спогади про обставини народження допомогли знайти причини безсоння, кошмарів та інших проблем

Томас Верні докладно описує та порівнює найпоширеніші методи підготовки і проведення пологів: за Ламазом, Лєбойе, Бредлі та Діком-Рідом. Автор також оглядає післяпологовий період, вплив контакту матері та дитини на подальший розвиток. Він підкреслює, як важливо торкатися дитини, розповідає, як розуміти немовля та найкраще з ним спілкуватися. Для першого року життя Томас Верні також дає рекомендації: як поводитися матусям, щоб гармонійно розвивати дитину, пропонує різні вправи.

Наостанок автор розглядає такі питання, як поєднання вагітності та роботи, аборт, сурогатне материнство, штучне запліднення, обговорює етичні питання акушерства та професійний зв’язок акушерства з психіатрією і педіатрією.