Чому ми так мріємо, щоб наші діти були геніями? Адже це не головне в житті. Швидше за все так проявляється наше бажання пишатися своїми дітьми. І більшість зацікавлених у цьому матусь починають змалечку тестувати на своєму малюкові всі відомі методики раннього розвитку. А чи потрібні вони вашій дитині, ніхто дітей не спитав. А як же їх спитаєш, коли в шість місяців вони ще не розмовляють? От у цьому і прихована відповідь. Головне правило – розвиток повинен відповідати віку. А що розвиває шестимісячна дитина в першу чергу? Моторику, тактильні відчуття, пам’ять. Ураховуючи це, треба підбирати такі заняття, які були б спрямовані саме на розвиток цих якостей.

ранее-развитие1

Сувора правда життя – ми вчимося на своїх помилках. Ставши мамою, одразу вирішила, що буду різнобічно розвивати свого малюка. І в результаті у свої два роки син багато чого вже знав, сам цікавився, і я цим пишалася аж поки не вступили до дитячого садка. І виявилося, що в нашого хлопчика погано розвинена дрібна моторика: він не вміє їсти ложкою, не вміє сам одягатися. Мені доводилося чути докори вихователів про те, що трирічна дитина досі не тримає ложку, і я така погана мати не навчила його. Мовляв, що з того, що він знає марки автомобілів, якщо він не вміє сам одягатися. «Але йому цікаво було їх учити, я не змушувала, він сам запитував», – аргументи на мій захист постійно зринали в мене в думках, коли в котре раз вислуховувала подібні зауваження.

Якщо чесно, досі через це не переймаюся, але мене все-таки насторожив один факт, про який я зовсім забула: від розвитку дрібної моторики залежить загальний розвиток дитини і нервової системи, пам’яті, уяви і мовлення. Отже, починаючи розвивати ваше немовля за різними методиками, обов’язково звертайте увагу на відповідність занять віковим потребам.

SCEikuoAQMY

Не переймайтеся через те, що у вашої дитини щось не виходить. Головне, як завжди, уважно спостерігайте за нею. Тоді ви точно не проґавите перші прояви обдарованості. Якщо ваша дитина допитлива, цікавиться про все на світі, має улюблене заняття, робить усе по-своєму, розуміє свої помилки і знає шляхи їх виправлення, будьте впевнені – росте маленький геній, і ваша задача – надати всі умови для його розвитку.