Ось нарешті, ваш малюк підріс, іде до школи, ви почали видавати йому кишенькові гроші. У цей період багато батьків починають замислюватися: «Чи відкривати дитині рахунок у банку?». Американські батьки, наприклад, не ставлять собі таке запитання. Бо зазвичай, дитина ще не народилася, а в сім’ї вже вирішили, у якому банку відкриють їй рахунок. Наші діти здебільшого словосполучення «гроші в банку» розуміють як звичайну скляну банку, у якій лежать гроші.

То, щоб такого не трапилося, незважаючи на те, чи будете ви відкривати дитині рахунок чи ні, проінформувати її слід, аби вона не стала посміховиськом серед одноліток. Та і взагалі для загального розвитку ніколи не завадить цікава інформація.

Що слід розповісти малюкові про особистий рахунок у банку?

Перш за все батьки повинні проконсультуватися з фахівцями та юристами у разі укладання договору або ознайомитися зі спеціальною інформацією, аби не стати жертвами шахраїв. Зазвичай батьки відкривають рахунок у банку на ім’я дитини, а коли син чи донька дорослішають дають їм користуватися цим рахунком.

Кілька важливих моментів, які слід урахувати, відкриваючи дитині особистий рахунок.

Дитина повинна знати, що вона має право розпоряджатися самостійно своїми коштами, які заходяться на особистому рахунку.

Дитина повинна вміти користуватися кредиткою та розумітися хоча б у деяких банківських операціях.

Дитина повинна вміти поповнювати свій депозит.

Останній пункт найважливіший, бо всім дітям подобається, коли сума на їхньому рахунку збільшуються. Потрібно пояснити, що депозит дає змогу збільшувати свої кошти, користуватися відсотками від внеску. Але все залежить від суми на рахунку та від умов зберігання грошей. Тому слід детально ознайомитися з правилами, умовами відкритого депозиту та разом з дитиною зробити відповідний найвигідніший внесок. Розкажіть, у які способи можна поповнювати свій рахунок у банку:

  • в касі (готівкою або кредиткою) за допомогою працівника банку;
  • в терміналі (готівкою або кредиткою), розташованому в банку або в будь-якому торговельному центрі чи магазині готівкою;
  • в інтернеті за допомогою електронного переказу з карти на карту тощо.

З’ясувавши, що таке банківські операції, дитина зрозуміє, що вона зможе швидше назбирати певну суму та купити собі омріяний планшет чи комп’ютерну ЗD приставку. До того ж, чим раніше дитина навчиться користуватися кредиткою, поповнювати собі рахунок і відкривати депозит, тим краще в майбутньому вона зможе контролювати свої фінанси та правильно складати сімейний бюджет. Сьогодні гроші еволюціонують щодня, без банківських операцій людині вже не обійтися!