Саме так відбувається в дітей молодшого шкільного віку. У цей час малюк досі сприймає світ через гру. Як би наполегливо ви не пояснювали дитині, що вчитися необхідно, і що навчання перш за все потрібно для її майбутнього, ці повчання є для малюка дуже абстрактними. Діти зазичай упевнені, що вчаться вони в школі, тому що мама так хоче. Тому полиште свої повчання, адже вони позбавлені смислу. Якщо хочете зацікавити дитину навчанням, то використайте саме цю особливість раннього шкільного віку — сприймати і навчатися через гру. Ви самі маєте перетворитися на дитину і дійсно отримувати задоволення від гри. Слід залучити до гри всю родину.

Гра «Найкращий читець». Викликає інтерес до читання. Улаштуйте конкурс або просто пограйте, хто найкраще або найвиразніше розповість вірш. Можна спробувати програти якусь сценку по ролях. Якщо вдома малюк мав вивчити поезію, то такий спосіб допоможе краще запам’ятати її. Можна написати на аркушах паперу різні способи прочитання вірша (пошепки, голосно, грубо, ласкаво). Кожен учасник навмання бере папірець і читає завдання.

Гра «Хто кращий математик?». Можна тренуватися в будь-який час: хто більше розв’яже прикладів за 3–5 хвилин або хто швидше розв’яже 10 прикладів. Можна грати під час виконання домашнього завдання: кожен учасник розв’язує приклади, а потім усі звіряють відповіді.

Гра «Маленький природознавець». Домашні завдання з природознавства можна виконувати на природі. Досліджуйте рослинний і тваринний світ, спостерігайте за сонцем, зірками, природними явищами. Цікавтеся самі темами наступних уроків і розповідайте дитині про цікаві факти.

Гра «В антоніми (синоніми)». Допоможе дитині краще орієнтуватися на уроках мови, а ще не забувайте про інші словесні ігри: хто більше придумає слів з одного великого слова, хто швидше напише трьох-, чотирьох-, п’ятизначні слова на певну літеру, коли ця літера на початку, друга, третя, четверта чи п’ята у слові.

Пробуджуйте пізнавальний інтерес дитини до навчання на кожному кроці, а не лише під час виконання домашнього завдання. Тоді малюк зрозуміє, що навчання — це дійсно цікаво, а не «потрібно для мами, бо їй чомусь так хочеться».