Крики та істерики дітей у магазинах і торговельних центрах наразі не рідкість. Зазвичай, у такій ситуації «бідні» батьки намагаються вгамувати малюка, який не має наміру заспокоюватися, вимагаючи певну іграшку, солодощі тощо. Зрештою, терпець уривається і мати або батько купують дитині те, що вона вимагала або швидко залишають стіни супермаркету. Чи можливо перетворити шопінг у приємне проведення часу як для батьків, так і для малюка?

Звісно можливо, уважають психологи, педагоги та науковці, якщо підготуватися до походу в «шопінговий світ» із дитиною заздалегідь та врахувати кілька порад. Перш за все необхідно поступово готувати дитину до спільного шопінгу. Спочатку необхідно йти з дитиною до магазину з підмогою: узяти дитину з собою усього на кілька хвилин, а потім, щоб тато чи подруга виходили з малюком на вулицю. Таким чином щоразу слід збільшувати час перебування в приміщенні, де продається необхідний товар.  Дитина звикатиме, а коли подорослішає, допомагатиме батькам придбати продукти, речі й товари для побуту.

Перед виходом у світ, необхідно також, щоб дитина була здоровою, не хотіла спати та їсти та перебувала в гарному настрої. Домовляйтеся зі своїм маленьким покупцем заздалегідь про похід у суспільне місце. Складіть список покупок собі та окремо малюкові, дозвольте дитині відчути себе дорослим, нехай збирається, готується, візьме із собою сумку чи рюкзак. Любі батьки, завжди всі свої дії проговорюйте, навіть найпростіші: «Зараз ми візьмемо гаманець, покладемо туди гроші, щоб придбати продукти. А де наша сумка, яку також необхідно взяти до магазину?» Таким чином дитина звикатиме й привчатиметься робите все правильно та не завдаватиме незручностей батькам. Ось кілька порад, аби шопінг з дитиною став приємнішим.

store

Чого не можна говорити та робити під час шопінгу з дитиною?

Не можна говорити: «Грошей немає на твої забаганки!» Це негативна фраза сама по собі. Не варто її використовувати, такі слова дитину спантеличать, вона має право запитати: «Навіщо ж ми тоді в магазин прийшли, якщо грошей немає?!» Діти не такі дурні, як здається інколи батькам, навіть малі, усе помічають, усе розуміють, то не робіть з них дурнів, а завжди говоріть правду. До того ж забаганки, які зовсім не мають значення для батьків, можуть бути для дитини важливими.

Не можна говорити неправду: «Ми обов’язково придбаємо тобі слоненя, коли купимо все необхідне!», а потім не купувати обіцяну іграшку. Не сподівайтеся на те, що дитина не згадає про обіцяне, зазвичай, якщо батьки не виконують обіцянку, їм забезпечена істерика біля каси.

Не можна дозволяти дитині хапати з вітрин, усе, що заманеться! Так, ви з малюком не лише станете об’єктом спостерігання охоронців, а ще й привернете увагу інших покупців.

Потрібно змалечку привчати дитину правильно поводитися в супермаркеті. А це кілька основних рекомендацій, що допоможуть батькам шопінг з дитиною перетворити на задоволення.