Поки вона малюватиме, не втручайтеся в сам процес, але стежте за черговістю появи родичів на папері. Коли малюнок буде готовий, поцікався в малюка, як звати всіх персонажів його картини й починайте аналізувати.

Черговість. Послідовність появи членів родини свідчить про ставлення до них юного художника. Звісно першим діти малюють найбільш улюбленого або найважливішого члена родини. Якщо малюк забув намалювати когось, отже, із цією людиною в дитини складні взаємини. Себе дитина часто зображує в самому центрі, отже, вона переконана у тому, що батьки люблять її. І навпаки, вона почувається самотньою, якщо не намалювала себе зовсім.

Склад. Якщо на малюнку у вигляді групової фотографії відсутній один зі членів родини, запитайте у дитини, чому вона його не намалювала. Такий неповний портрет — це серйозний привід замислитися.

Розмір. Чим більшим авторитетом у дитини користується зображувана людина, тим вищою й більшою буде її фігура. Самотні діти малюють себе маленькими, а розпещені можуть не вмістити своє гігантське зображення.

Відстань. Коли в будинку панують мир і спокій, усі персонажі зображені майже впритул одне до одного. Чим ближче малюк малює себе до когось із батьків, тим сильнішою є його прихильність до цієї людини. Будь-який предмет, намальований між людьми, символізує перешкоду у стосунках між цими членами родини.

Колір. Усе, що дитина любить, вона розфарбує теплими тонами. Особливу прихильність виявляє за допомогою соковитих, яскравих кольорів. Якщо чийсь одяг малюк розфарбував синьої фарбою, отже, поруч із цією людиною йому комфортно. Якщо зеленим — дитина поважає і шанує цю людину. Жовтий означає імпульсивність і керівництво до дії, червоний — агресію, чорний колір сигналізує про емоційне неприйняття когось із родичів.

Частини тіла. Ретельно промальовані риси особи означають любов і значущість батька для дитини. Якщо автор малюнка ретельно промалював своє обличчя — це означає самозамилування або підвищену увагу до своєї зовнішності, але до 4 років такий малюнок можна вважати нормою. Якщо маленький художник зобразив рот когось із батька занадто великим, то можливо, ця людина робить дитині багато зауважень.

Якщо рот відсутній або він замалий, то персонаж у житті приховує свої почуття. Намальовані зуби свідчать про агресію. Персонажі з великими очами відчувають страх, а з маленькими щось приховують. Довгі руки, як і цілковита їхня відсутність, означають, що ця людина дуже владна й психологічно тисне на дитину. Короткі руки видають внутрішню слабкість. А якщо дитина намалювала себе з піднятими догори руками, вона прагне самоствердитися в родині, їй бракує уваги.

Ваша дитина може допомогти не тільки знайти, але й знешкодити болючі точки сімейних взаємин.

Якщо ви заплуталися в тлумаченні шедевра своєї дитини, то просто переверніть аркуш паперу і пройди з нею тест на тему «Родина, якої я прагну». Попросіть малюка намалювати родину його мрії, тоді побачите, чого бракує кожному з вас, щоб бути щасливим і дарувати любов близьким.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: