Рано чи пізно, так чи інакше, ваша дитина створить сторінку у соціальній мережі. А то і у декількох. Сучасний світ диктує свої закони віртуального спілкування та швидкості обміну повідомленнями. Забороняти дитині користуватися соціальними мережами марно, вона все одно там зареєструється, дозволяєте ви чи ні. Тож краще допомогти зробити перші кроки до віртуального світу та пояснити основи медіаграмотності.

  1. Допоможіть дитині зареєструватися. Не варто починати все з лекції. Швидше за все, у дитини вже є певне уявлення. Вам потрібно допомогти там, де у дитини виникають труднощі. Тим паче, під час реєстрації все ваше виховання одразу стане помітним. Ви одразу побачите, із чим ще слід допрацювати.

  2. Якщо у вас теж є сторінка у цій соціальній мережі, то вам легше буде пізнавати свою дитину, особливо якщо вона вже тинейджер. Адже власна сторінка — це відображення всього, «чим дихає» її власник.

  3. Поясніть дитині особливості заповнення анкетування: чому не потрібно зазначати свій телефон, відомості про батьків та інші особисті питання. Також поясніть, що номер телефону частіше зазначають на своїй сторінці дорослі, тому що це потрібно їм для роботи.

  4. Знову ж таки пам’ятаємо про приклад для наслідування. Якщо на особистій сторінці у вас багато фото, а третина з них у купальнику, дитина навряд чи послухає вас, що фотографії у шкільній формі буде достатньо.

  5. Налаштуйте профіль дитини так, щоб незнайомці не могли надсилати їй повідомлення та коментувати фотографії. Ці налаштування є у кожній соціальній мережі. Також профіль можна зробити закритим, щоб передивлятися інформацію могли лише ті, кого дитина додає у друзі.

  6. Якщо вам не подобаються фотографії, які дитина завантажує до соціальної мережі, — поговоріть із нею відверто. Не критикуйте, говоріть спокійно та обґрунтовуйте свою думку. Якщо ваші стосунки достатньо довірливі, дитина швидше за все до вас дослухається.

  7. Розкажіть дитині про те, що у соціальних мережах зручно створювати та приєднуватись до груп, наприклад, класу або улюбленої групи. Поясніть, що так зручно стежити за останніми новинами, обмінюватись інформацією, знаходити нових друзів і т. ін. Зверніть увагу дитини на те, що вона не обов’язково має долучатися до групи, що їй не цікава, навіть якщо їй надходить запрошення приєднатися.

  8. Якщо дитина вже вирушила «у вільне плавання» соціальною мережею, скористайтеся цією можливістю, аби зробити ваші стосунки міцнішими. Надсилайте дитині повідомлення, діліться посиланнями на новини, які її могли б зацікавити, надсилайте смішні анекдоти та картинки.

  9. Ненав’язливо цікавтеся віртуальним життям дитини. Питайте, кого вона додає у друзі. Обов’язково поговоріть про небезпеку реальних зустрічей із незнайомими людьми з інтернету, навіть якщо на перший погляд вони досить люб’язні. Обговоріть також ситуації, коли незнайомці можуть надсилати листи з погрозами та вимаганням грошей. Дитина у жодному разі не повинна надавати особистої інформації та негайно повідомити про це вас.

  10. Не контролюйте та не стежте за життям дитини. Це її особистий простір, що ви маєте поважати. Головне — довіряйте їй.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: