Найкраще вчити дитину готувати весело, у формі гри чи дослідження. Тоді у майбутньому вона готуватиме їжу собі та домашнім із задоволенням. Можливо, ви вже доручаєте малюкові помити овочі або перемішати салат, а може ні — в будь-якому разі долучення дитини до кухонного священнодійства варто відзначити по-особливому. Улаштуйте з цього справжнє свято — День шеф-кухаря!

Певна річ, це свято потрібно влаштувати на кухні! Вивільніть у ній максимум місця та запросіть усіх домашніх, родичів. За наявності місця можна запросити друзів дитини, об’єднати всіх учасників у команди та влаштувати змагання. Подбайте про велику робочу поверхню, біля якої зможуть зібратися всі учасники.

Підготовка

  1.     Доберіть рецепт (або декілька, якщо буде кілька команд-учасників). Це має бути щось нескладне, але смачне, і таке, що можна красиво оформити: піца з різними начинками, печиво чудернацької форми, кекси, незвичні бутерброди.
  2.     Напишіть або роздрукуйте рецепт на кольоровому папері, щоб додати святковості оформленням. У разі проведення конкурсу підготуйте дипломи та медалі для учасників, зокрема: «Кращий помічник», «Перший кондитер», «Непосидючий кухар», «Зірка кухні» тощо.
  3.     Закупіть продукти відповідно до рецепту та завчасно підготуйте посуд. Продумайте, хто де розміститься на кухні.

Як провести командну гру?

  1.     Усі учасники збираються у кімнаті та за жеребкуванням об’єднуються у 2–3 команди (залежить від кількості запрошених). Стежте, щоб у кожній команді був дорослий, який працюватиме з небезпечними інструментами, гарячими поверхнями.
  2.     Кожна команда обирає свого шеф-кухаря, тобто командира, який управляє процесом.
  3.     Усі команди отримують рецепт та продукти. Обов’язково зазначте час виконання завдання, найкраще півгодини або година для дітей старшого віку, і встановіть на кухні великий годинник так, щоб його усі бачили.
  4.     Після завершення часу команди презентують свої страви.
  5.     Завершується змагання нагородженням та святковим обідом з приготованих страв.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: