Сучасні мами встигають усе: вдома прибрати, їсти приготувати, попрати й попрасувати, та ще й на роботі виконати всі доручення. А з дитиною погратися — на це час не завжди знаходиться. Сучасним дітям заняття з мамою замінює Інтернет. Там багато розвивальних ігор і мультиків. Діти із самого малку звикають до монітору, а це не надто добре. Ми розуміємо, шановні мами, що темп життя змушує вас дати дитині планшет, бо інакше ви не виконаєте запланованої справи. І ми не пропонуємо вам відмовлятися від цієї справи, якщо вона дійсно важлива. Відмовтеся краще від Інтернету і спробуйте знайти заняття дитині в інших речах. Залежно від віку малюка, можна дібрати ігри, граючи в які, дитина не заважатиме вам і не проситиме приділити їй увагу.

Дитині до року. Перебувайте просто поруч, щоб малюк вас бачив. Дитина гратиметься й сама, якщо ви час від часу підходитимете до неї, називатимете на ім’я, погладжуватимете й пеститимете. Іграшки краще не видавати всі одразу. Їхня велика кількість спантеличує малюка й розсіює увагу. Пропонуйте їх по черзі. Увімкніть музику. Малята добре реагують на класику або добрі дитячі пісеньки.

Дитині до 2 років. Вам допоможуть шпалери-розмальовки і фломастери. Здогадалися, навіщо? Також у такому віці дітей цікавлять іграшки, які зовсім не іграшки: посуд, косметика, інструменти. Головне — дотримувати техніки безпеки. А ще зробіть заготовку коробок — від 5 штук. Покладіть у них різні предмети. Малюки люблять виявляти такі несподіванки і можуть робити це тривалий час.

Дитині до 4 років. Газета, журнал, будильник, щітка, коктейльні соломинки. Стануть у пригоді всі предмети, що можуть розвинути фантазію. Коли набридне, запропонуйте відшукати заховані вами заздалегідь у кімнаті іграшки.

Дитині до 6 років. Значно простіше в такому віці змусити дитину погратися самостійно, а ще можна зайняти не лише іграми, але й допомогою по дому: підмести підлогу, полити квіти. Діти люблять допомагати. Також у пригоді стане сімейний фотоальбом. Запропонуйте дитині його переглянути.

Ви тільки наштовхнете дитину на фантазію і гру, а далі малюк сам уже зможе придумувати собі заняття. Головне — щоб він не бачив планшет. Після того, як ваші справи будуть зроблені, обов’язково похваліть малюка за те, що він був самостійним і дав змогу вам завершити свої справи.