Прості, але веселі ігри для розвитку!

«Барабанщик». Почуття ритму пробуджується у малюків уже у ранньому віці. Для організації домашнього шоу знадобляться:

  •        стільчик із високою спинкою;
  •        олівці та ручки, ложки або навіть японські палички для їжі — усе, чим можна замінити барабанні палички;
  •        каструлі різного розміру (найкраще металеві), тверді форми для випікання, порожні горщики для квітів та будь-які коробки, по яких можна стукати!

Достатньо посадити малюка на стільчик та показати, що робити. Можна ввімкнути бадьору музику. Розвивайте відчуття ритму та координацію рухів весело!

«Пікабу». Для цієї простої гри потрібні лише ковдра та п’ять іграшок. Сховайте іграшки під ковдрою та запропонуйте малюкові їх знайти. Коли дитина знаходитиме чергову, кажіть умовне слово: «Пікабу!». Завдяки грі малюк учиться орієнтуватися у просторі, тренує всі види моторики.

«Візьми горошину». Улітку можна взяти свіжий зелений горошок та зерна кукурудзи, в холодну пору року — свіжозаморожені. Покажіть малюкові, як з ними гратися. Робити з ними можна будь-що: пересипати, змішувати, сортувати за кольорами, викладати фігурки. У процесі малюк може скуштувати щось новеньке і таким чином уподобати корисні продукти!

«Наповни пляшку». Сипкі продукти та матеріали дуже цікавлять малюків, бо мають унікальні властивості порівняно з твердими речами та рідиною, дають незвичні тактильні відчуття. Тому візьміть будь-яку крупу та пляшку з пластику. Доручіть малюкові заповнити пляшку крупою — авжеж, з вашою допомогою. Заповніть її на дві третини. А коли пляшка буде заповнена і закрита, дитина зможе перевертати її та слухати шурхіт крупи. Це тренує водночас рухові навички та слух.

«Тунель». Малюк уже почав повзати кімнатою, робити перші кроки? Урізноманітніть його маршрут! Зробіть «тунель» з ковдри та коробки розміром трохи більшим, ніж дитина. Досліджувати кімнату стане ще цікавіше, а до того ж ця гра розвиватиме орієнтування у просторі та мислення.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: