З розвитком прогресу така якість як креативність, уміння мислити нестандартно цінується дедалі більше. І здавалося б, кожна дитина має багату уяву, що розвиває в іграх та творчих заняттях. Але, на жаль, шкільна освіта досі будується за принципом «визубрив-відповів-забув», що згубно позначається на вигадливості. Тож допоки система освіти не змінилася, креативність власних дітей протягом підліткового віку маємо підтримувати ми, батьки. Пропонуємо для цього 9 несподіваних історій-загадок!

Запропонуйте своєму підлітку (чи компанії дітей) поміркувати над цікавою історією в час, коли немає інших занять, щоб уникнути інтелектуального перенавантаження. Поясніть, що ви хочете прочитати нетипову історію-загадку, а дитина має подумати та розповісти, що відбувалося в цій історії насправді. Якщо підлітків декілька, можна влаштувати змагання — хто дасть правильну відповідь першим, або об’єднати дітей у команди.

Прочитавши загадку, переконайтеся, що діти правильно її зрозуміли. Вони можуть ставити вам запитання щодо історії, але ви повинні відповідати лише «так», «ні» або «можливо».

Історії-загадки

  1.     Далеко за містом, посеред поля знайшли мертвого чоловіка, в стиснутому кулаку він тримав короткий сірник. Чому помер чоловік?
  2.     Коли Артем повернувся додому, він знайшов мертву Алісу. Вона лежала посеред калюжі води, та Василя, який спокійно сидів на дивані. На паркеті було розсипане бите скло. Але Василя не ув’язнили за вбивство. Чому?
  3.     Жінка мешкає на 24-му поверсі. Повертаючись додому, вона зазвичай доїжджає на ліфті до 12-го поверху, а далі йде по сходах до 24-го. Однак дощової днини вона завжди доїжджає до 24-го поверху. Як це можна пояснити?
  4.     Надворі, просто на землі, лежать п’ять ґудзиків, шарф та морквина. Ніхто їх туди не клав, але існує абсолютно логічне пояснення, звідки вони там узялися. Звідки?
  5.     У жінки було дві доньки, які народилися в один рік і день, майже водночас, але вони не є двійнятами. Як таке сталося?
  6.     Один чоловік на пошті отримав посилку. У посилці виявилася ліва людська рука, ретельно запакована. Чоловік оглянув її, запакував знову та надіслав посилкою своєму приятелеві. Приятель також оглянув руку з посилки, а потім поховав її у своєму саду. Що передувало цій історії?
  7.     Жінка заходить у бар та замовляє у бармена просто склянку води. Бармен раптом вихоплює пістолет і цілиться в жінку. Вона дякує і йде.
  8.     Одна з канадських фармацевтичних компаній зобразила на рекламному щиті два будинки вночі. Один будинок був увесь темний, у ньому світилися лише два вікна. В іншому будинку ті самі два вікна були темними, але сяяли всі вікна навколо. Які дві проблеми, ліки від яких рекламувала компанія, малися на увазі?
  9.     Один з них отримав ім’я через свої розміри, другий — через властивість вказувати на потрібну інформацію, третього назвали за місцезнаходженням, а четвертий так і є без імені. Скажіть, як звуть п’ятого.

Відповіді

  1.     Цей чоловік летів на літаку з трьома супутниками. Але мотор зламався, і коли літак почав втрачати висоту, з’ясувалося, що парашутів лише три. Люди вирішили тягнути сірники, чоловікові дістався короткий, і він змушений був стрибати без парашута.
  2.     Аліса є рибою, а Василь — кіт. Риба була в акваріумі, та кіт його випадково перевернув. Звісно, котів за це до тюрми не саджають.
  3.     Жінка була карликового зросту і могла дотягтися до верхніх кнопок лише парасолькою, але не хотіла носити парасольку із собою постійно.
  4.     Узимку діти зліпили сніговика та прикрасили ґудзиками, шарфом і морквою. Коли потеплішало та сніг розтанув, предмети опинилися на землі самі по собі.
  5.     Ці дві доньки були з трійні (четверні чи більше).
  6.     Раніше троє людей подорожували океаном на кораблі та потрапили у корабельну катастрофу. Їм удалося врятуватися, але вони опинилися на незаселеному острові без їжі. Тоді вони заприсяглися, що кожен з них задля порятунку від голоду втратить ліву руку. Один з людей був лікарем, і ампутував руки своїм товаришам по нещастю. Невдовзі людей урятували. Але лікаря все одно пов’язувала клятва, тому йому довелося відрізати собі руку і для доказу дотримання клятви надіслати її товаришам посилкою.
  7.     У жінки почалася гикавка. Бармен почув це, вирішивши, що ефективніше буде налякати жінку і вихопив пістолет. Жінка налякалася, гикавка минула, вода стала не потрібна. Тоді жінка подякувала і пішла геть.
  8.     Проблемами були безсоння та храп: у першому будинку, з двома світлими вікнами, люди не сплять через безсоння, тому запалили світло, а в іншому будинку вікна темні, бо люди сплять, а решта навколо перебудилися через їхній храп.
  9. Це пальці: великий, вказівний, середній, безіменний, а п’ятий — мізинець.