Літо — час відпочинку! Більшість батьків прагнуть, аби їхні діти гарно провели час та отримали безліч вражень і спогадів під час літніх канікул. А самі мати з татом також відпочили трішки від батьківських зобов’язань. Дитячий літній табір — це найкращий відпочинок для сина чи доньки. Але батькам потрібно підготувати себе та малюка до поїздки, правильно обрати табір та оцінити рівень готовності дитини до самостійної «відпустки». Що необхідно знати батькам, які відпускають дитину до табору? З якими труднощами може зустрітися їхні син чи донька?

    1. Потрібно бути готовими до відмови дитини від відпочинку в таборі. Ніколи силоміць не везіть дитину до табору лише тому, що вам на роботі надали путівку безкоштовно! Ураховуйте, що син чи донька можуть радіти, чекати, коли вже настане час відпочинку, а останньої хвилини передумати та почати скиглити: «Я не поїду, бо боюсь! Я не хочу там ночувати, я соромлюсь перевдягатися у присутності інших дітей! Я там нікого не знаю!» Або навіть вже поїхати до табору, а звідки телефонувати та просити забрати у перший же день. Щоб такого не сталося, слід спочатку познайомити дитину з табором денного графіка. Та не брати путівку на відпочинок далеко від міста, щоб мати можливість відвідувати малечу.

    2. Необхідно бути готовими до того, що дитина схудне або погладшає. Новий режим по-різному впливає на дітей. До того ж деякі діти можуть погано харчуватися від переживань та суму за батьками. Не переймайтеся, табір — це позитивний стрес для дитини, тому після її повернення додому, все знову нормалізується. Головне — підготувати дитину, детально розповісти про всі моменти, яких немає вдома.

    3. Потрібно бути готовими до того, що малюк трохи зміниться. Такі поїздки по-різному впливають на дітей. Особливо, якщо не має можливості відвідувати малечу. Дитина майже місяць перебуватиме з чужими людьми. Звісно не всі діти мають ідеальне виховання, до табору часто приїжджають хлопчики та дівчатка з неблагонадійних сімей, з інтернатів. Тому ваша дитина може перейняти в них якісь погані звички. Ви можете почути нецензурне слово, або помітити, що дитина почала курити. Не починайте відразу сварити її, адже дитина не навмисне вчилася цього, просто потрапила в такі умови, де не змогла протистояти, можливо, навіть був натиск: «Та що ти, як маленький! Треба, як усі! Ти, що не з нами?!» Поговоріть про все з сином чи донькою, поясніть, що це неправильно. Добре, що ви тепер розумієте, що дитина слабка в якихось моментах, нездатна відстояти свою точку зору, тому слід над цим попрацювати і все налагодиться!

    4. Необхідно бути готовими стати бабусею чи дідусем.  Вагітність у 13–16 років у таборах, на жаль, сьогодні не рідкість. У деяких закладах навіть пропонують протизаплідні засоби, але діти бавляться ними. Як-то кажуть,  дітей робити навчилися, а ось, як презервативами користуватися не знають. Тому перед поїздкою, якщо у вашій родині заведено обговорювати такі теми, поговоріть про це. Потрібно створювати такі довірливі стосунки, у яких дитина могла б поділитися з вами будь-чим.

    5. Слід бути готовими до того, що дитину можуть ображати старші діти. Трапляється, коли старші діти, переглянувши непристойне відео, можуть знущатися, ображати, навіть примушувати молодших до чогось. Колись трапилося, що хлопчики від 8 до 10 років змусили 6-річного Тараса цілувати їхні статеві органи по черзі у колі. Коли вожаті дізналися, то на питання «Навіщо вони так учинили?» хлопчики всі хором почали стверджувати, що Тарас захотів сам. Але насправді це вигадав інший, хто був хитрішим і кмітливішим. Цю ситуацію тривалий час обговорювали. Але для застереження своїх дітей від подібного слід виховувати в них правильне ставлення до однолітків. Пояснювати усі проблеми статевого дозрівання та не подавати недобрий приклад.

    6. Потрібно бути готовими, що дитина загубить багато речей. У таборі іноді трапляються крадіжки. До того ж дитина через свою неорганізованість забуває, де що поклала, що взагалі брала з собою. Тому слід навчити її правильно складати свої речі (брудні окремо від чистих) і знати точно, що де лежить.

    7. Варто бути готовими до того, що дитина може захворіти. Зміна оточення, нові умови життя, погода, багато дітей хворіють уже  на початку відпочинку. Але загалом це «летюча» температура через перегрівання на сонці, опіки та збиті коліна. Діти можуть налякати батьків, що останні похапцем приїжджають з’ясовувати стосунки. Завжди можна вияснити ситуацію телефоном. Якщо трапиться щось серйозне, вас неодмінно викличуть.

    8. Необхідно бути готовими до того, що дитина постійно проситиме путівки до табору. Незважаючи на всілякі негаразди, більшість дітей обожнюють відпочинок у таборі. Коли настає час від’їжджати, то хлопці та дівчата згуртовуються, а потім підтримують тривалий час дружбу, листуючись та телефонуючи одне одному. Вони домовляються зустрітися саме в таборі, де познайомилися, адже живуть у різних містах. Тому починають просити у батьків путівки, тільки-но повернувшись, на всі три заїзди! І чекають з нетерпінням на наступний рік.

Дитячий літній табір — це добрий вибір батьків. Адже саме там окрім розваг, дитина вчиться бути самостійною, отримує досвід спілкування з дорослими та однолітками, набуває багато нових навичок у незнайомому колективі.