Будь-які батьки прагнуть виростити свою дитину здоровою, розумною, гармонійною особистістю. Завдання вкрай складне в усі часи, але з нашими рекомендаціями та порадами це під силу кожному татові та мамі. Сім основних порад виховання дітей:

1. Оберігайте дитину від небезпеки! Поясніть, чому ви забороняєте робити те, що небезпечне для її життя (вогонь, електричні прилади, відкрите вікно, ножі, окріп та інше). З часом дозвольте доторкнутися до небезпечного – навчіть самостійно розпалювати багаття, закривати вікно чи нарізати овочі. Будьте поруч і спостерігайте, але не вмішуйтеся!

2. Контролюйте дії сина або доньки, і разом з тим, дозволяйте самостійно робити те, що їм під силу. (підняти велосипед, якщо впав, одягнути ляльку, залізти на спортивний турнік чи роздягнутися після прогулянки).

3. Надмірна опіка шкодить вашій дитині – запам’ятайте! Своїми порадами та постійним «сюсюканням» ви можете назавжди знеохотити дитину робити щось самостійно. Таким чином вона завжди перекладатиме відповідальність на когось.

самостоятельность

4. Схвалюйте ініціативу дітей! Давайте можливість вирішувати самостійно дитячі справи (який одяг надіти, з якого посуду поїсти сьогодні. На якому майданчику погуляти чи яку іграшку взяти до дитячого садочка). Допомагайте, але непомітно, щоб дитина була впевнена, що це її особисте рішення.

5. Залучайте дітей до праці! Дозвольте самостійно прибрати посуд зі столу, пополоскати чашку та ганчіркою витерти крихти, пил з меблів чи помити іграшки після вулиці. Звичайно, не примушуйте робите це силою. Поступово та без різких висловлювань у бік малюка, ваша дитина стане вам помічником.

помощники

6. Дозволяйте дитині зробити помилку! Розлив компот чи одягнув задом на перед штани. Не глузуйте з нього та не наказуйте. Діти дуже винахідливі, а ми своїм неправильним вихованням знеохочуємо їх ставати самостійними, упевненими та розумнішими.

7. Не сваріть жорстоко! Донька розбила вашу улюблену вазу, а син розсипав борошно по всій кухні. Це неприємно та, можливо, навіть болить, якщо, наприклад, ваза вам дісталась від прабабусі. А на кухні ви зробили генеральне прибирання. Усі емоції стримуємо, головне не кричимо і спокійно пояснюємо дітям, що так робити не можна.