З немовлям на моря? Корисно чи ні? Небезпечно? А чи можливо взагалі відпочити батькам з маленькою дитиною? А як до цього ставиться суспільство? Усі ці питання в голові у новоспечених мати з татом, які вважаються на дальню поїздку з малюком. Ось плюси та мінуси з цього приводу на розсуд батькам.

Що кажуть батьки, які вже спробували відпочинок на морі закордоном з дитиною?

«Я їздила, коли доньці було 4,5 місяці, і це був не відпочинок, а просто каторга. Ми відпочивали на Гаваях. Мені там довелося шукати няню, дитину обсипало страшними прищами, жах! Постійно підтримували інтернет зв’язок з лікарем. Я нічого їй не давала нового з продуктів, так і не знайшли причини. Дома через кілька днів висип зійшов сам собою. Я 1000 разів пошкодувала, що ми взагалі на відпочинок поїхали!» Марина, 27 років

«Відпочивали у вересні з 3-ох місячною дитиною на морі в Туреччині. Всі щасливі! Дитина прекрасно себе почувала. Я питала дозволу у лікаря, він дозволив, зазначив, що море завжди корисно для дітей.  Ми були на відпочинку 1 місяць. Потім їздили вже, коли дитині було 1,3 року. Бачила на пляжі різних дітей. Думаю, все можна організувати «на відмінно», якщо немає проблем зі здоров’ям, харчуванням, питною водою тощо. У іншому все супер! Батьки з дитиною разом – на відпочинку світ здається інакший!» Світлана, 35 років

Які мінуси відпочинку на морі з немовлям?

  1. Поїздки та переліт. Складний та некомфортний як для немовляти так і для батьків, а ще й для попутників. Діти, у нових обставинах завжди відчувають стрес, тому вередують й  плачуть частіше ніж зазвичай.
  2. Режим дня. Звичний розклад дня для немовляти, складно підтримувати в нових обставинах. Якщо це інша держава за океаном, то малеча взагалі може переплутати день з ніччю, а потім важко знову приходити у звичний режим.
  3. Акліматизація організму немовляти. Будь-яка адаптація завжди триває довгий час в новій державі, навіть у дорослих. Тому якщо їхати усього на тиждень, є ризик, що дитина захворіє потім вдома.
  4. Ускладнення та захворювання. Інший клімат, яскраве сонце незвична їжа, вода будь-що можуть викликати інтоксикацію організму, опіки, отруєння чи ускладнення хронічних хвороб.
  5. Неуважність батьків. Нові обставини, інтер’єр, відпочинок на пляжі розслабляють та дають батькам відчуття легкості та безтурботності. Це звісно позитивно впливає на їх здоров’я, але не завжди корисно для малечі. Все це сприяє втрати пильності та уважності у догляді за дитиною. Десь кондиціонер подув – малеча захворіла, щось малечі дали спробувати з їжі – отруїлася, перегріли на сонці – отримала опіки. А все через те, що не догледіли батьки. Адже на відпочинку розслабляється увесь організм й мозок також.
  6. Засудження від попутників. Усі люди різні, але суспільна думка часто бере верх. І подібних висловлювань буде багато: «Понароджують, потім людям відпочивати не дають!»

Які плюси відпочинку на морі з немовлям?

  1. Позитивні емоції. Відпочинок – це завжди шквал емоцій! Незвична фауна та флора, екскурсії – все це підіймає настрій. А чим гарніший настрій у матусі та татуся, тим краще поводить себе дитина й усі разом радіють.
  2.     Морське повітря. Дихання таким повітрям позитивно впливає на легені та нервову систему дитини та мами з татом. Словом, увесь людський організм насичується киснем краще, ніж у місті.
  3.     Різкий стрибок розвитку дитини. Будь-яка поїздка – це стрес для немовляти, але подібні стреси приводять до стрімкого розвитку. Нові обставини не завжди погано впливають на дитину.
  4.     Добріші батьки. На відпочинку мати з батьком зближуються, не так нервують та не так гостро все сприймають, як вдома. Море – заспокоює! А настрій батьків передається дитині. Тому всі стають добрими!
  5.     Відчуття гармонії. Мати з батьком постійно поряд із немовлям. Та навіть на хатні справи не відволікаються, адже всі відпочивають, радіють новим знайомствам та враженням від побаченого.
  6.     Зміцнення здоров’я. У немовля є можливість загартовуватися разом із батьками. Перепади температури, купання чи хоча б обмивання морською водою добре для цього підійдуть. А загартування в будь-якому разі це зміцнення здоров’я.

Дуже доречний інтернет вислів: «Зміна клімату не так страшна, як батьки без відпустки!» Так що треба добре поміркувати та вирішувати самостійно. Не слід боятися відпочинку з дітьми, головне мати при собі аптечку та медичну страховку. Ось ще кілька порад, що треба урахувати при поїздці на море з немовлям.

1.Треба, щоб дитина була абсолютна здорова.

  1. Треба підбирати відповідний готель.
  2. Треба підготувати аптечку, всі деталі обговоривши з лікарем.
  3. Треба запастися речами, бо у памперсі пріти дитині буде не дуже приємно.  5. Треба запастися звичними продуктами та водою для дитини.
  4. Треба узяти улюблені іграшки дитини та продумати, як її швидку заспокоювати.  

Отже, якщо все це забезпечити не важко й у батьків не має жодних психологічних страхів то відпочинок піде усім на користь.