Більшість сьогодні звикли нарікати: «Справжніх чоловіків не існує! На кого схожі стали хлопці?» Хочеться поставити зустрічне запитання: «А хто виховав цих чоловіків?!» Матусі, бабусі, може, й татусі, які також звикли, що за них завжди все вирішують жінки. Що робити, аби не виховати жінкоподібного хлопця? Яких правил дотримувати, аби в сім’ї виріс справжній чоловік?

1. Навчіть сина висловлювати свої емоції, говорити про те, що він відчуває. Інколи дитина починає істерику на рівному місці, репетує, плаче, а здається нібито без причини. Допоможіть їй розібратися у своїх почуттях: «Ти, мабуть, дуже втомився? Я розумію, зараз ти гніваєшся. Скажи це словами, не варто кричати та кидатися на брата (сестру) з кулаками. Скажи: “Мені не приємно, я засмучений, гніваюсь!”»

2. Навчіть сина бути інтелігентним, добрим й чуйним. Він має зрозуміти, що хлопець не завжди повинен бути стриманим та грубим. Вияв ніжності до близьких, до жінок ніколи не завадить. Розкажіть, як це важливо бути ніжним та навчитися розуміти інших, ставати себе на їх місце.

3. Підтримуйте сина у всьому, що він починає робити. Хоче він збирати колекцію камінців та мушлі, допоможіть йому в цьому: придбайте спеціальні випуски журналів, з колекцією камінчиків, що потрібно назбирати протягом року, або влітку назбирайте на морі мушлі.

4. Навчіть сина стежити за собою та готувати. Найпростіші речі: умиватися, одягатися зі смаком, своєчасно змінювати шкарпетки. На жаль, уже дорослими деякі чоловіки цього не вміють робити. Ви ж не хочете, щоб серед них опинився ваш син? А вміння приготувати декілька страв ще жодному чоловікові не завадили. До того ж він ніколи не залишиться голодним.

5. Зробіть так, аби у сина були гідні приклади для наслідування серед чоловіків, якщо немає батька, нехай це буде дядько, дідусь, або особистий тренер. Залишайте синові час на чоловічі справи, коли він зможе спілкуватися з батьком, дідусем, старшим другом чи братом.

6. Зробіть так, аби у сина був гідний ідеал серед жінок. Станьте цим ідеалом для сина. Розмовляйте завжди з ним про красу та любов.

7. Заохочуйте до самостійності. Запевніть його, що він упевнена у собі особистість й завжди зможе впоратися з будь-чим. Спочатку він самостійно зможе піти до магазину та винести сміття. Потім — проїхатися в транспорті та сам відвідати розвивальні або спортивні заняття. А згодом навчиться самостійно заробляти гроші та ініціюватиме особистий заробіток.

11-13

8. Навчіть його гарних манер, а також допомагати людям, особливо жінкам. Ваш син повинен без нагадування подати руку вам (іншим жінкам), коли виходите з автобуса, допомогти з важкою сумкою чи подати пальто в приміщенні. Нехай він ще не зможе вам допомогти надіти його, але він повинен знати такі тонкощі, коли почне залицятися до представниць слабкої статі.

9. Відповідайте завжди на будь-які запитання сина: «Чому зябра в риби є, а у ящірки немає? Хто такий павук птахолов? Він що ловить птахів?» Не знаєте відповіді, інтернет вам у допомогу. Можна навчити сина користуватися голосовим пошуком. Або разом із дитиною дізнатися про нові факти.

10. Будуйте щось разом: фортецю зі снігу чи піску, з кубиків будиночок чи з книжок сходи. Налаштовуйте сина змалечку, що йому у житті необхідно збудувати будинок.

11. Грайтеся разом. Бешкетуйте, грайте в розвивальні ігри, придумайте разом якусь гру, яку знатимете тільки ви та він, ну, можливо, ще братик чи тато.

12. Розвивайте сина та заохочуйте до спорту. Відвідуйте нові місця із ним. Відведіть його на якусь екскурсію, швидше за все, він і свого міста ще повністю не бачив. Покажіть йому вигляд з даху, але попередьте його, що це небезпечно, самому такого робити не можна. Запишіть його до спортивної секції. А в футбол та шахи він просто зобов’язаний уміти грати. Не залежно від того в майбутньому він займатиметься цим чи ні. Ви ж бажаєте бачити свого красеня спортивним та розумним хлопчиком, чи не так?

13. Цілуйте та обіймайте сина. Це ж так просто, але часто матусі забувають про це, посилаючись на те, що хлопцям потрібно менше сентиментів. У дитинстві пестощів багато не буває. Зрозуміло, не варто кожні 2 хвилини цілувати та обнімати дитину. Міра повинна бути в усьому.

14. Навчіть його дарувати радість людям. Навчіть його розмовляти з людьми, жартувати, правильно реагувати на жарти, робити компліменти. Ви просто підказуйте йому, а згодом він сам усе зрозуміє й виросте цікавим, досвідченим чоловіком.

15. Давайте синові відчуття захищеності вдома. Підтримуйте його, намагайтеся зрозуміти, тоді він ніколи не розв’язуватиме свої проблеми за допомогою наркотиків чи алкоголю на вулиці у «поганих» компаніях.

Ці правила допоможуть вам виховати справжніх чоловіків. Дуже не пестить та не балуйте своїх синів, як дівчат, змалечку наголошуйте на тому, що син, перш за все, чоловік.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: