Сімейні регулярні вечері не завжди є традицією. Науковці рекомендують обов’язково один раз на тиждень збиратися всією родиною за одним столом. Адже це можливість підтримати той родинний дух, що дуже відчувається під час спільного куштування смачних страв і приємної бесіди. Як вечерю зробити сімейною традицією?  

     1. «Важливість спільної вечері»

Збиратися разом усім членам сім’ї важливо та корисно. Багато психологічних досліджень підтверджують, що діти, які виховували в сім’ї, де спільна вечеря була традицією, почувалися значно впевненішими, були успішними в школі та мали кращі комунікативні навички.

     2. «Вибір меню»

Для сімейної вечері спочатку слід підготувати меню. Запропонуйте кілька варіантів легких незвичних страв і з’ясуйте разом, що краще приготувати. Деякі сім’ї, наприклад, щоразу готують страви різних держав світу.

     3. «Приготування їжі»

Залучайте дітей до приготування вечері, адже малюки 2–4 років спроможні поставити посуд на стіл чи вставити шпажки в бутерброди.

     4. «Правила вечері»

Під час вечері — обов’язкове табу на планшети, телефони та телевізор. З цього приводу зараз багато жартів, коли зібравшись за святковим столом усі гості, захоплені технікою, а не живим спілкуванням. Хоча гумору в цьому мало, прикро, що таке трапляється крізь. Аби такого не сталося, на час трапези забудьте про телебачення та інтернет.

     5. «Тема бесіди»

Можна влаштовувати тематичні вечори, щоразу обговорювати якусь певно тему (наприклад, бесіди: «Що таке кохання?» чи «Які тварини живуть сім’ями?» тощо).

     6. «Гра в колі сім’ї»

Спільна гра об’єднує родину. До того ж дітям дуже цікаво погратися разом із дорослими. Стануть у пригоді будь-які настільні ігри та розвивальні («лото», «доміно» тощо)

     7. «Навички переговорів»

Під час бесід після приймання їж, дитина вчиться правильно будувати діалог з рідними. Це допоможе потім у спілкуванні з чужими людьми.

     8. «Спосіб зближення»

Будь-яке спільне проводження часу зближає всіх членів сім’ї, чоловік починає краще розуміти жінку, діти — батьків.

     9. «Обмін досвідом»

Під час вечері є можливість обмінятися досвідом. До речі, батькам у дітей також є чого повчитися.

      10. «Можливість бути самим собою»

Лише рідні здатні повністю зрозуміти та прийняти будь-якого члена сім’ї таким, який він є.

У ідеалі, звісно, коли спільна вечеря стане щоденною. Адже це один зі способів прищеплення дітям сімейних цінностей.  

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: