1. «Спасибі, не хочу!»

Якщо замість того, щоб кричати: «Заберіть цю гидоту!», дитина згадає про цей шаблон, батьки легше приймуть відмову, ніщо не порушить мир за столом (або в іншій ситуації) і не позбавить можливості спокійних, розумних переговорів.

  1. «Мені не подобається!»

Дуже важливо навчити дитину говорити ці слова, причому голосно, чітко, упевнено. Звісно, не кожному батькові приємно це слухати. Проте такий шаблон допоможе дитині не дати себе образити. І поки ви розмірковуєте над суперечливим питанням, чи вчити малюка давати відсіч, згадайте про ці слова, можливо, вони виявляться дієвішою зброєю.

  1. «Як тебе звати? Пропоную дружити!»

Начебто б прості й наївні слова, а без них багато дітей так і грають на самоті.

  1. «Можна з вами?»

Якщо декілька дітей захоплені грою, вони можуть просто не помітити малюка, який перебуває поруч. Але ж іноді такий глядач дратує. Навчіть дитину проситися грати, але підготуйте її й до можливої відмови.

  1. «Я злюся (скривджений, засмучений, сумую)…»

Малята не розуміють своїх емоцій, тому дуже корисно проговорювати їм «Ти злишся, тому що…». Але ще корисніше самим називати свої емоції й подати в такий спосіб приклад дитині.

  1. «Я подумаю!»

Це дуже корисні слова не тільки для дітей, але й для дорослих. Згадайте, скільки разів ви давали відповідь, погоджувалися на щось, а потім шкодували про свою обіцянку. Але ж так просто попросити трішки часу на роздуми. У спілкуванні з дитиною цей шаблон дасть ще одну перевагу — після роздумів малюк чи навряд почне скандал «не хочу, не буду». Швидше він погодиться з вашою пропозицією або ладний буде обговорити якісь альтернативи.

  1. «Будь ласка» і «спасибі».

Увічливі слова в дошкільному віці — це теж шаблони. Поступово зі звички бути ввічливим виростає справжня ввічливість.

  1. «Підкажіть, будь ласка…»

Із цією фразою дитині буде простіше просити допомоги в чужих дорослих. Вихователі, продавці, перехожі краще реагуватимуть на такі слова.

  1. «Чим тобі допомогти?»

Знову дитина через зовнішній ритуал, звичку знаходить важливі внутрішні настанови.

  1. «Я спробую!»

Ці слова найкраще розучити з дитиною, яка зловживає «не хочу» і «не вмію». Тільки слова! Нехай вона сама ухвалює рішення, коли діяти. Тут батькам важливо бути чесними — якщо дитина погодилася скуштувати ложку нової страви, не потрібно наполягати, щоб вона потім з’їла повну тарілку.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: